Dušan Tadić

AP

Dušan Tadić, Foto: AP

Fudbaleri Ajaksa iskoristili su kiks PSV-a i došli su izuzetno blizu osvajanja nove šampionske titule holandske Eredivizije.

"ŠTA TO PADA, PADA VLADA!" Putin izrešetao protivničke golove, pa završio na ledu prilikom proslave (VIDEO)

ŠOKANTAN SNIMAK! Stravična smrt u ringu, proslavljeni kečer preminuo tokom borbe! (VIDEO)

ZNA RECEPT ZA TITULU! Đoković: Moram da odigram najbolji nivo tenisa da bih pobedio Cicipasa! (VIDEO)

Ajaks je slavio sa 4:1 protiv Utrehta, a Srbin je upisao dva gola. Sa druge strane, PSV je kiksnuo je protiv AZ Alkmara, poraženi su sa 1:0 pa je sada Ajaks nadomak titule.

Gosti iz Utrehta su poveli već u prvom minutu, a Huntelar je izjednačio već u 14. minutu, da bi zatim Doni van de Bek iskoristio sjajnu asistenciju Dušana Tadića na isteku prvog poluvremena za preokret.

Tadić se prvi put upisao u strelce u 75. minutu nakon kornera.

Da bi potom iz penala koji je iznudio Zijeh, doveo Ajaks na korak do titule koju čekaju pet godina!

Ajaks kolo pre kraja ima tri boda više od PSV-a, ali i bolju gol razliku (+84 naspram +70). U slučaju istog broja bodova u Holandiji odlučuje gol razlika, može se zaključiti da će "kopljanici" biti novi prvaci, po 34. put u istoriji.