Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen
EPA Lukas Barthtuttas

Bajern Minhen - Bajer Leverkuzen, Foto: EPA Lukas Barthtuttas

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena pobedili su kao gosti ekipu šampiona Nemačke Bajern sa 2:1 u derbi meču 14. kola Bundeslige. Poveli su gosti u desetom minutu. Sevnula je brza kontra Bajera, Foland je sjajno proigrao Leona Bejlija koji je preciznim udarcem pogodio desni donji ugao gola Manela Nojera za 0:1.

U 34. minutu Tomas Miler je izjednačio, a svega minut kasnije usledila je nova kontra gostiju, Foland je još jednom odlično poslužio Bejlija koji je bio neumoljiv za konačnih 1:2.

Fudbaleri Lajpciga su zabeležili četvrtu uzastopnu pobedu u Bundesligi pošto su kao gosti slavili protiv Paderborna sa 3:2. Debi na mestu trenera Herte nije bio uspešan za Jirgena Klinsmana s obzirom na to da je tim iz Berlina doživeo poraz od Borusije Dortmund 1:2. Džejdon Sančo i Torgan Azar osigurali su prednost gostima od dva gola, nakon čega je Vladimir Darida uspeo da prepolovi zaostatak.