Juventus - Parma
AP Fabio Ferrari

Juventus - Parma, Foto: AP Fabio Ferrari

Fudbaleri Juventusa su pobedom nad Parmom 2:1 otišli na četiri poena "viška" ispred ljutog rivala Intera, koji je ranije danas kiksirao protiv Lećea (1:1). Dvostruki strelac za Juventus bio je Kristijano Ronaldo u 43. i 58. minutu, dok je jedini gol za Parmu postigao Andreas Kornelijus u 55. minutu.

Pobedu su ostvarili i fudbaleri Rome koji su savladali Đenovu na gostovanju rezultatom 3:1. Roma je prekinula seriju od dva poraza u prvenstvu i nanela drugi poraz zaredom ekipi iz Đenove.

Čengiz Under je bio strelac prvog gola u šestom minutu, a prednost gostiju duplirao je Biraski u 44. minutu autogolom.

Zaostatak je u završnici prvog poluvremena smanjio Goran Pandev, pa je Đenoa još jače napala u drugom poluvremenu.

Ipak, Edin Džeko je pobedu svoje ekipe potvrdio u 74. minutu.