AP
Luka Jović

AP

Luka Jović, Foto: AP

Fudbaleri Ajntrahta iz Frankfurta pobedili su pred domaćom publikom Frajburg sa 3:1 u 18. kolu Bundeslige.

Srpski fudbaleri Luka Jović i Filip Kostić našli su se na terenu od prvog minuta, dok je Mijat Gaćinović povređen i nije bio u protokolu.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde odigrao je još jedan dobar meč, pošto je postigao trinaesti gol u Bundesligi. Jović je u 45. minutu iskoristio grešku odbrane Frajburga i poslao loptu u mrežu.

Odličan meč odigrao je i fudbaler iz Hrvatske Ante Rebić koji je u 36. minutu asistirao Haleru, a u 40. i sam postigao pogodak. Sa ovim rezultatom otišlo se na pauzu.

U drugom poluvremenu Frankfurt je spustio loptu, Frajburg je to iskoristio da postigne utešni gol i nište više od toga.

Ajntraht je zabeležio devetu pobedu u osamnaest utakmica, dok je Frajburg doživeo sedmi poraz.

Kada je reč o ostalim utakmicama, Diseldorf je savladao Augsburg sa 2:1, Menhengladbah je slavio na gostovanju protiv Leverkuzena, Verder je pobedio Hanover, dok je Majnc bio bolji od Štutgarta.