AC Milan
EPA/Daniel Dal Zennaro
AC Milan

AC Milan, Foto: EPA/Daniel Dal Zennaro

Milan je slavio protiv Bolonje na San Siru u utakmici 35. kola Serie A s 2:1 i tako ostao u igri za mesto među četiri najbolje ekipe lige i plasman u Ligu šampiona.

Pogotke za milansku ekipu postigli su Suso u 37. i Borini u 67. minutu, a gol za Bolonju zabeležio je Destro u 73. minutu. U 75. minutu crveni karton dobio je Milanov fudbaler Lukas Paketa.

Prvo je zbog guranja s protivničkim igračem dobio žuti karton, a onda je protestovao protiv te odluke sudije na način koji je sudija ocenio neprimerenim, pa je zaradio i drugi žuti. Pri samom kraju utakmice crveni je dobio i Nikola Sansone kod gostiju.

FUDBALSKI SVET TUGUJE ZBOG NJEGOVE SMRTI U RUSKOJ TRAGEDIJI Sedeo u repu, pokušao da spasi putnike, ali nije uspeo da izađe! POGINUO JE U 22. GODINI

Ovom pobedom Rosoneri su se primakli na samo tri boda od četvrtoplasirane Atalante i sada je potpuno jasno da nas do kraja prvenstva, a ostala su još samo tri kola, čeka neizvesna trka za mesta koja vode u Ligu šampiona.