Everton - Čelsi
(Nigel French/PA via AP)

Everton - Čelsi, Foto: (Nigel French/PA via AP)

Fudbaleri Evertona su pre nekoliko dana ostali bez trenera, Marko Silva je dobio otkaz posle neubedljivih partija "karamela", a izgleda da je "šok terapija" bila uspešna, pošto je četa Dankana Fergusona pobedila Čelsi na "Gudison parku" 3:1 u okviru 16. kola Premijer lige!

Od samog starta domaćin je znao šta hoće pa je poveo u petom minutu golom Dignea!

Ovim rezultatom je i završeno prvo poluvreme!

Drugo poluvreme je počelo identično kao prvo, posle karambola pred golom gostiju, najbolje se snašap Dominik Kalvert-Levin koji je lako savladao Arizabalagu

Tri minuta kasnije Mateo Kovačić je smanjio prednost Evertona!

Ipak, do kraja meča je Everton uspeo da postigne još jedan gol i to upravo Kalvert-Levin je svojim drugim golom uništio sve nade gostiju u 84. minutu!

Čelsi je i dalje na četvrtom mestu koje vodi u Ligu šampiona, ali propustili su veliku šansu da se izjednače sa Sitijem! Everton je pobegao iz opasne zone, ali u odnosu na ostale timove koji se nalaze u njoj, "Karamele" imaju utakmicu više!