Marko Nikolić

Marko Nikolić i njegov Šabab Al Ahli bili su blizu velikog iznenađenja u poslednjem kolu kvalifikacija za azijsku Ligu šampiona.

Katarski klub je u Rijadu igrao protiv skupocenog Al Nasra predvođenog Kristijanom Ronaldom.

Vodio je Nikolićev tim sve do 88. minuta, ali je na kraju meča izgubio rezultatom 4:2 i ostao bez mesta u eliti.

Al Nasr je poveo u 11. minutu, a strelac je bio Anderson Taliska. Ipak, uspeli su gosti da izjednače sedam minuta kasnije preko Jahija Al Gasanija.

Isti igrač je početkom drugog dela igre doneo prednost Šabab Al Ahliju.

Vreme je odmicalo, a rezultat se nije menjao. Činilo se da će Marko Nikolić napraviti ogromno iznenađenje i skupoceni Al Nasr ostaviti bez Lige šampiona.

GORKO VEČE ZA NJEGA Posle debakla u Superkupu Nemačke, Tuhel se izvinjavao Kejnu

A, onda se dogodilo pravo čudo. Klub iz Rijada je od 88. minuta do kraja utakmice postigao tri gola i na kraju obezbedio mesto u eliti.

Prvo je Sultan Al Ganam pogodio za 2:2, a onda je Al Nasr postigao još dva gola u nadoknadi vremena.

Preokret je doneo Taliska svojim drugim pogotkom u 95. minutu, a konačnih 4:2 postavio je Marcelo Brozović dva minuta kasnije na asistenciju Kristijana Ronalda.

Za ekipu Šabab Al Ahlija čitav meč su odigrali srpski fudbaleri Bogdan Planić i Luka Milivojević.