ZVEZDIN VEZISTA REŠETA Kangva pogodio i odveo Zambiju na Kup Afričkih Nacija (VIDEO)
FK Crvena zvezda

U direktnom okršaju za prvo mesto na tabeli, u sklopu grupe H kvalifikacija za Kup afričkih nacija Zambija je dočekala Obalu Slonovače. I pobedila – veoma ubedljivo sa 3-0.

Poslednji gol za Zambiju je postigao prvotimac Crvene zvezde Kings Kangva u 55. minutu. On se našao na pravom mestu i u pravo vreme, kako bi samo prosledio loptu u gol, nakon što ga je golman protivničkog tima nakratko spasao posle odlične akcije domaćih.

To je bio pravi nokdaun, pošto je samo sedam minuta pre toga na 2-0 povisio fudbaler Lestera Patson Daka. Na poluvremenu je Zambija vodila zahvaljujući autogolu Serža Orijea u 31. minutu.

Kangva je bio na terenu skoro čitavu utakmicu, pošto je izašao tek u 4. minutu zaustavnog vremena. Sa druge strane je do 62. minuta igrao, gotovo izvesno još jedan novi fudbaler Crvene zvezde Žan-Filip Kraso.

Zambija je tako sada zauzela lidersku poziciju u grupi sa 12 bodova i ima dva više od današnjeg protivnika.