CRVENO-BELA DOMINACIJA Čukarički vodio, Pešić preokrenuo i doneo Zvezdi istorijsku duplu krunu (VIDEO)

Fudbal dostojan finala najmasovnijeg takmičenja u Srbiji viđen je ove večeri na stadion "Rajko Mitić". Fudbaleri Crvene zvezde i Čukaričkog počastili su sve one koji su uprkos pljuskovima u Beogradu, odlučili da dođu na najveći srpski stadion.

Mnogo uzbuđenja, šansi, uzdaha i golova. Sve je bilo prisutno. Pitanje je, ipak, da li bi sve to bilo viđeno da Marko Docić nije u 21. minutu pogodi direktno iz kornera. Uhvatio je kapiten Čukaričkog na spavanju Milana Borjana i postigao jedan od lepših golova u svojoj karijeri, a bilo ih je jako lepih.

Prednost gostiju mogla je da bude i ubedljivija da nije bilo Aleksandra Dragovića koji je izbacio loptu sa gol linije nakon udarca Tošića.

Zvezda je pritiskala sve jače, šanse su se ređale, ali gol nikako nije pao. Pokušavali su Katai, Pešić, Ivanić... Najbolju šansu Kataiju osujetio je Ivanović koji je izbacio loptu iz gola.

Držala se odbrana "brđana", ali je poklekla u 61. minutu kada je Aleksandar Pešić doneo izjednačenje. Isti igrač u 76. ponovo je pogodio i zaslužio oreol igrača utakmice i čoveka koji je Zvezdi doneo trofej.

Najbolju šansu za izjednačenje imao je Badamosi u 86. kada je dobio aplauze i domaće publike nakon što je makazicama uputio udarac preko gola.

Zvezda je tako došla do treće duple krune, prvi put u istoriji. Takođe, ovo je crveno-belima šesti trofej Kupa Srbije, a 27. ako se računaju i Kupovi pre osamostaljenja naše države.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

CRVENA ZVEZDA - ČUKARIČKI 2:1 (0:1)

Pešić u 61. minutu za Zvezdu - Docić u 21. minutu za Čukarički

Stadion: Rajko Mitić, Sudija: Milan Mitić

Crvena zvezda:  Borjan - Vigo (od 58. L.Nikolić), Eraković, Dragović, Azarov - Mijailović, Kanga (od 58. Kangva) - Bukari, Katai (od 71. Rakonjac), Ivanić - Pešić.

Čukarički:  Belić - Rogan, Drezgić, Kovačević, Tošić, Stevanović - Ivanović, Miladinović, Docić, Adžić (od 63. Ovusu) - Badamosi

90. minut - Još četiri minuta nadoknade!

86. minut - Spektakularan pokušaj Badamosija. Probao je napadač Čukaričkog makazicama da donese izjednačenje, ali lopta ide preko gola. Dobio je aplauze i domaće publike.

76. minut - GOOOOL! Ponovo Pešić! Zvezda vodi!

72. minut - Odmah Rakonjac u šansi, ali brani Belić.

71. minut - Van igre ide Katai, a na terenu je Rakonjac.

63. minut - Promena i kod gostiju. Umesto Adžića na terenu je Ovusu.

61. minut - GOOOOL! Pešić! Zvezda stiže do izjednačenja!

59. minut - Ponovo Katai u prilici i opet lopta ide pored gola.

58. minut - Dve promene u redovima Zvezde. Umesto Kange na terenu je Kangva, dok će Viga zameniti Lazar Nikolić.

57. minut - Velika šansa za Zvezdu. Lopta je došla do Mirka Ivanića koji je šutirao preko gola.

49. minut - Prvi pokušaj u nastavku preko Aleksandra Kataija ide preko gola.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Lopta neće u gol! Prvo je probao Kanga, pa Ivanić, ali sreća i Belić čuvaju Čukarički.

45. minut - Još tri minuta nadoknade u prvom poluvremenu!

41. minut - Umalo 1:1! Dragović je šutirao nakon kornera, lopta se odbila do Kataija, ali Ivanović izbacuje loptu sa gol linije!

38. minut - Šansa za Zvezdu. Kanga je probao, ali je njegov udarac izblokiran.

32. minut - Umalo 0:2! Tošić je bio najviši u skoku nakon centaršuta Docića. Borjan je već bio savladan, ali sa gol linije izbacuje loptu Aleksandar Dragović.

21. minut - GOOOOL! Kakav pogodak Marka Docića! Pogodio je kapiten Čukaričkog pravo iz kornera!

20. minut - Stativa! Prvo je Ivanović pokušao, Borjan odbrani, a onda Badamosi naleće na odbijenu loptu, ali pogađa samo okvir.

15. minut - Našao se u prilici Aleksandar Pešić, ali je jako loše šutirao.

14. minut - Nakon uvodnog pritiska domaćih, sada je tempo znatno opao.

6. minut - Pritisak crveno-belih na samom startu. U nekoliko navrata je Belić bio primoran da interveniše, dok je odbrana Čukaričkog na mukama trenutno.

3. minut - Prva prilika na meču za Zvezdu. Probao je Aleksandar Katai iz slobodnog udarca sa nekih 25 metara, ali je Belić bio oprezan.

21.04 - Utakmica je počela!

Alo

20.40 - Stadion Rajko Mitić prilično je loše popunjen na 20 minuta do početka utakmice. Očigledno da je loše vreme uticalo na ovako slabu posećenost.

Alo

Alo

20.20 - Loše vreme uoči utakmice moglo bi da pokvari posetu na najvećem srpskom stadionu.

20.00 - Sva tri puta ove sezone u Mozzart Bet Superligi Crvena zvezda je pobedila Čukarički i to gol-razlikom 9:0.

19.36 - Što se tiče Čukaričkog, ima nekih promena u odnosu na očekivanu startnu postavu. Tu su Rogan i Kovačević od prvog minuta što znači da će odbrana biti dodatno pojačana.

19.35 - U Crvenoj zvezdi bez iznenađenja kod startnih 11.

19.31 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen finalu Kupa Srbije između Crvene zvezde i Čukaričkog. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja sa "Marakane".