180 SEKUNDI ZA KORAK KA FINALU Inter u tri minuta obojio Milano u crno-plavo i došao jako blizu puta u Istanbul (VIDEO)

Inter je poveo u osmom minutu golom Edina Džeka. "Neroazuri" su samo tri minuta kasnije postigli i drugi gol preko Henrika Mhitarijana.

Inter je nastavio sa napadima, a Hakan Čalhanoglu je u 16. minutu pogodio stativu. Glavni sudija Hezus Hil Manzano je dosudio penal za Inter u 32. minutu posle prekršaja nad Lautarom Martinezom, ali je posle intervencije iz VAR sobe poništio svoju odluku.

U drugom poluvremenu uglavnom se igralo na sredini terena, a najbolju šansu za Milan imao je Sandro Tonali, ali je pogodio stativu. Revanš meč biće odigran za šest dana, a domaćin će biti ekipa Intera.

Meč između Milana i Intera sa tribina je pratio i najbolji teniser sveta Srbin Novak Đoković.

U prvom polufinalu Lige šampiona, fudbaleri Reala i Mančester sitija igrali su sinoć u Madridu bez pobednika, 1:1.

Revanš je za nedelju dana u Mančesteru.

MILAN - INTER 0:2 (0:2)

Džeko u 8. minutu, Mkatrijan u 11. minutu za Inter

Stadion: San Siro, Sudija: Hesus Hil Manzano

MILAN: Manjan - Ernandez, Tomori, Kjer, Kalabrija - Benaser (od 18. Mesijas), Tonali, Krunić - Diaz, Salemakers, Žiru.

INTER: Onana - Darmijan, Aćerbi, Bastoni - Damfris, Barela, Čalhanoglu, Mhitarjan, Dimarko - Džeko, Martinez.

90. minut - Još četiri minuta nadoknade.

75. minut - Opao je ritam utakmice. Milan ne uspeva da zapreti Interu na pravi način.

63. minut - Tonali je bio u prilici, ali njegov udarac zavraša pored gola.

55. minut - Mogao je da reši sve dileme sada Džeko! Dobro je šutirao napadač Intera, ali brani Manjan.

49. minut - Evo prve prave prilike za Milan na meču. Brahim Dijaz je probao, ali lopta ide pored stative van granica igrališta.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

45. minut - Još četiri minuta nadoknade u prvom poluvremenu.

34. minut - Dobar pokušaj Lautara Martineza, lopta ide tik preko prečke.

32. minut - Pokazao je sudija Manzano da je penal za Inter nakon što je Kjer startovao, ali je nakon VAR provere ta odluka poništena.

24. minut - Edin Džeko je bio u dobrom poziciji, ali njegov udarac ide preko gola.

18. minut - Problemi za Milan. Benaser se povredio i mora van igre. Na terenu je Mesijas.

15. minut - Stativa! Hakan Čalganoglu je umalo pogodio za 0:3, a onda i Mktarijan ima šansu, ali brani Manjan!

11. minut - GOOOOL! Kakav početak za Inter! Mktarijan je dobio odličan pas od Dimarka i lagano šalje loptu u mrežu!

8. minut - GOOOOOL! Džeko! Odlično se snašo napadač Intera i iz neposredne blizine poslao loptu iza leđa Manjana!