DŽABA VAM SILNI NOVCI, PRAVI "MILIONERI" ŽIVE U DORTMUNDU Borusijin "Jusein Bolt" istrčao sprint ka četvrtfinalu, Benfika završila posao u Brižu (VIDEO)

Možda su potrošili silan novac dovodeći skupocena pojačanja, ali moraju u Čelsiju da znaju da pravi "milioneri" žive u Dormundu!

Borusija je uspela da se "nasladi" i nastavi lošu seriju "plavaca". Za to je zaslužan pre svega "žuti zid" u vidu golmana Kobela koji je sjajno branio udarce Žoaa Feliksa, Enca Fernandeza, Kaija Haverca...

DŽABA VAM SILNI NOVCI, PRAVI

EPA

Presudan detalj desio se u 63. minutu kada je Borusijin "Jusein Bolt" nestvarno istrčao više od pola terena, obišao golmana Kepu i pogodio za malu, a tako veliku prednost Dortmunda pred revanš.

Na drugom meči večeri viđen je gol više, ali se u Brižu pitala samo jedna ekipa - Benfika. Portugalci su sa 2:0 već odradili veći deo posla i mirno mogu da sanjaju četvrtfinale i povoljan žreb.

EPA

Žoao Mario pogodio je iz penala u 51. minutu, a konačan rezultat postavio David Neres u 88. Moglo je da bude i ubedljivije, ali je pogodak Neresa u 90+3. minutu poništen zbog ofsajda.

Revanši su na programu 7. marta, dok se osmina finala nastavlja sledećeg utorka.

Golove pogledajte u nastavku.

BORUSIJA DORTMUND - ČELSI 1:0 (0:0)

Adejemi u 63. minutu za Borusiju Dortmund

Stadion: Singal Iduna park, Sudija: Hesus Hil Manzano

BORUSIJA DORTMUND: Kobel – Volf, Zule, Šloterbek, Gereiro – Džan, Belingem, Ozčan – Brant, Ale, Adejemi.

ČELSI: Arizabalaga – Džejms, Kulibali, Tijago Silva, Čilvel – Loftus-Čik, Fernandes – Zijeh, Žoao Feliks, Mudrik – Haverc.

KLUB BRIŽ - BENFIKA 0:2 (0:0)

Žoao Mario (penal) u 51. minutu, Neres u 88. minutu za Benfiku

Stadion: Jan Brejdel, Sudija: Davide Masa

KLUB BRIŽ: Minjole – Klinton Mata, Mehele, Hendri – Bjukanen, Vanaken, Odoi, Onjedika, Mejer – Lang, Sova.

BENFIKA:  Vlahodimos – Bah, Antonio Silva, Otamendi, Grimaldo – Florentino, Čikinjo – Aursnes, Žoao Mario, Rafa Silva – Ramos.

90+3. minut - Poslao je loptu u mrežu Neres ponovo, ali je sada bio ofsajd.

88. minut - GOOOL! Benfika završava posao u prom meču! David Neres pogađa za 0:2!

63. minut - GOOOOL! Adejemi! Kakav sprint mladog napadača nakon kontre. Pretrčao je više od pola terena, obišao golmana Čelsija i doveo Dortmund do prednosti!

62. minut - Ponovo Džejms preti i ponovo sjajno brani Kobel.

58. minut - Sada je Brant bio u prilici! Odlična akcija Borusije, ali je udarac bio slab za Kepu.

55. minut - Ris Džejms je probao iz slobodnog udarca, ali njegov šut uspeva nekako da odbrani Kobel.

51. minut - GOOOOL! Žoao Mario siguran! Benfika vodi!

50. minut - Hendri pravi nesmotren faul i Benfika ima šansu da povede iz penala!

45. minut - Odoi je poslao loptu u mrežu, ali je gol poništen zbog igranja rukom. Nešto slično kao sa Silvom na meču Dortmunda i Čelsija.

38. minut - Prečka! Feliks je sada bio najbliži pogotku, ali je ovog puta okvir gola stao na put ofanzivcu Čelsija! Još uvek bez golova na oba meča.

34. minut - Ponovo šansa za Benfiku preko Rafa Silve, ovog puta Minjole odlično brani.

32. minut - Ponovo Feliks u šansi, sada udarac ide preko gola.

30. minut - Šansa sada za Čelsi preko Žoaa Feliksa, ali brani Kobel udarac Portugalca.

30. minut - Rafa Silva je bio baš blizu, ali od svega samo stativa!

27. minut - Najbolja prilika do sada na meču za Borusiju. Ale je uspeo da pronađe prostor, šutira, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

17. minut - Tijago Silva je ubacio loptu u gol, ali je to učinio rukom. Pogodak je poništen, a Brazilcu je pokazan i žuti karton.

8. minut - Veliku priliku propustio je Bjukanen da dovede Briž u vođstvo. Promašio je zicer sa svega nekoliko metara!

3. minut - Prva prilika za Benfiku u Belgiji. Ramos je ostao sam i probao, ali je Minjole uspeo da odbrani.

21.00 - Utakmice su počele!

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prvim mečevima osmine finala Lige šampiona između Borusije iz Dortmunda i Čelsija, odnosno Klub Briža i Benfike. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Nemačke i Belgije.