BRUTALNA PARTIJA NORVEŽANINA Haland upisao četvrti het-trik u pobedi Sitija, u Lidsu remi

Šampion Engleske ugostio je na stadionu Etihad ekipu Vulverhemptona i slavio rezultatom 3:0.

Novi šou izveo je Erling Holand postigavši četvrti het-trik od početka sezone u Premijer ligi, posle Kristal Palasa (4:2), Notingem Foresta (6:0) i Mančester Junajteda (6:3). Ovaj 22-godišnji Norvežanin na svom kontu već ima 25 golova, deset više od drugog strelca lige Harija Kejna.

Gvardiolin tim je od početka imao inicijativu, nakon 15 minuta igre posed lopte je iznosio 92:8 za Građane, ali su do gola stigli tek u 40. minutu. Tada je Marez proigrao De Brujnea, ova je centrirao a nebeski skakač Holand udarcem glavom prvi put na meču matirao odbranu Vukova.

HOĆE DA GA ZADRŽE PO SVAKU CENU Borusija ponudila novi ugovor Belingemu

Nakon toga sve je bilo lakše, a još više kada je u 50. minutu Norvežanin realizovao penal. Do het-trika je stigao četiri minuta kasnije na asistenciju odličnog Mareza.

U isto vreme na Eland Roudu igrali su domaći Lids i Brentford i taj duel završen je nerešenim rezultatom 0:0.

Bio je to šesti uzastopni meč u kome Lids nije došao do pobede, a a osmi u nizu za Brentford bez poraza.

Mančester Siti je i dalje drugi na tabeli, sad sa dve utakmice više ima 47 bodova, dva manje od vodećeg Arsenala, koga u nastavku dana očekuje derbi sa Mančester Junajtedom.