LUKAKU TRAGIČAR ZA BELGIJU Hrvati remizirali sa "crvenim  đavolima" i poslali ih kući, Maroko pobedio Kanadu i  ide dalje kao prvi u grupi
EPA-EFE/ROLEX DELA PENA

Završene su obe utakmice poslednjeg kola grupe F na Svetskom prvenstvu. Dalje idu Hrvatska i Maroko.

Hrvatska je remizirala sa selekcijom Belgije (0:0), dok je Maroko pobedio Kanadu rezultatom 2:1.

Malo je falilo da ishod na meču između Hrvatske i Belgije bude drugačiji. Tako bi bilo da je Lukaku iskoristio bar jednu od pet stopostotnih šansi koje je imao.

Bolje je Hrvatska ušla u ovaj meč, imali su posed u svojim nogama na startu utakmice, dok su Belgijanci kroz kontre pokušavali da dođu do izglednih šansi. U 11. minutu Belgijanci su imali sjajnu šansu, Karasko je šutirao iz nezgodnog ugla sa leve strane, ali je Livaković sjajno odbranio. Dva minuta kasniju, u dobroj poziciji našao se Mertens, ali šutira visoko preko gola.

LUKAKU TRAGIČAR ZA BELGIJU Hrvati remizirali sa

EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

U 15. minutu Karasko je faulirao Kramarića i sudija je odmah pokazao na belu tačku, međutim nakon gledanja snimka promenio je odluku. Gledali smo prilično dosadnu utakmicu u prvih 45 minuta, bez velikih šansi, prilika i uzbuđenja. Ipak, u drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija slika.

Igrao se otvoren fudbal, i jedni i drugi su napadali a zaključak je da je selekcija Belgije bila bliža pogotku.

Tragičar je definitvno as Belgijanaca, Romelu Lukaku, koji je ispromašivao zaista nemoguće. Imao je niz dobrih prilika, međutim proslavljeni golgeter se večeras nije upisao u strelce. Uz dosta sreće, Hrvati idu u osminu finala Svetskog prvenstva.

Na drugoj utakmici, Marokanci su uspeli da šokiraju Kanađane već u 4. minutu meča. Tada je veliku grešku napravio Milan Borjan, loše je ispucao loptu a poklon je iskoristio Ziješ. Nastavili su Marokanci sa napadima, a prednost je duplirana u 23. minutu kada se u strelce upisao En Nesiri.

Uspeli su Kanađani da u 40. minutu smanje rezultat. Šutirao je Adekugbe, Agerd pokušao da izblokira ali je poslao loptu iza leđa svog golmana. Maroko je danas odigrao još jedan sjajan meč, kontrolisali su igru i pokazali da dobre partije iz prva dva kola nisu slučajnost.

Hrvatska - Belgija 0:0 (0:0)

Stadion: Ahmed Bin Ali

Sudija: Entoni Tejlor

Hrvatska:  Livaković - Juranović, Lovren, Gvardol, Sosa - Brozović, Kovačić, Modrić - Kramari, Perišić, Livaja

Belgija: Kurtoa - Dendonker, Aldervereld, Vertongen - Menije, Vitsel, De Brujne, Kastanj - Trosar, Karasko, Mertens

Kanada - Maroko 1:2 (1:2)

Sudija: Rafael Klaus

Stadion: Al Tumama

Kanada: Borjan, Džonston, Vitoria, Miler, Adekugbe, Kaje, Ososrio, Hoilet, Bjukenan, Larin, Dejvis

Maroko: Bono, Mazraui, Sais, Agerd, Hakimi, Amrabat, Sabiri, Ounahi, Bufal, El Nesiri, Zijeh

Drugo poluvreme:

90. minut - Neverovatan promašaj ponovo za Lukakua!

86. minut - Opet sjajna prilika za Lukakua! Ništa ne može da pogodi Belgijanac!

83. minut - Sve je manje vremena za Belgiju, koja sada traži indirektan udarac. Ali sudija Entoni Tejlor je odmah odmahnuo rukom

77. minut - Perišić je sada mogao da šutira nakon što se "stuštio" posle sjajne kontre, ali ga je odbrana Belgije stigla jer je previše oklevao

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

73. minut - Marokanci su se sada ozbiljno kockali! Atiba Hačinson je pogodio prečku, a potom se lopta odbila pravo na liniju, međutim nije uspela da je pređe celim obimom

72. minut - Sprema se Martinez da baci u vatru još dvojicu igrača u igru. Vreme ističe, još nekih 20 minuta do kraja. Karasko i Dendonker su izašli sa terena, dok su Doku i Tilemans ušli u igru

68. minut - Sjajnu priliku imao je Luka Modrić, ali još bolja intervencija Tiba Kurtoe!

60. minut - Kakav promašaj Romelua Lukakua!

EPA-EFE/ABIR SULTAN

56. minut - Belgijanci se spremaju za promene u svom sastavu. Torgan Azar će uskoro ući na teren, pokušavaju Crveni Đavoli maksimalno da se otvore i da krenu na sve ili ništa, pošto im jedino trijumf igra za prolazak dalje

54. minut - Velika prilka za Hrvatsku preko Luke Modrića!

EPA-EFE/NOUSHAD THEKKAYIL

50. minut - Kurtoa je sačuvao Belgijance! Odličan udarac sada Kovačića sa ivice kaznenog prostora, ali golman Reala boksuje loptu u korner

46. minut - Počela su druga poluvremena!

Prvo poluvreme:

45. minut - Razmenili su Belgijanci i Hrvati po šut na gol. Sosa se oprobao kod Hrvata. Tamo imamo četiri minuta nadoknade, dok ćemo na susretu Kanada - Maroko gledati još pet minuta

40. minut - GOOOL! Kanada je smanjila prednost Maroka na 1:2!

EPA-EFE/MOHAMED MESSARA

34. minut - Kako sada stvari stoje, Maroko je prvi sa sedam bodova, Hrvatska druga sa 5, Belgija ima 4, a Kanada samo dva

31. minut - Posle onog poništenog penala na meču Hrvatska - Belgija, jako je mirno. Trenutno se igra uglavnom na sredini terena

24. minut - GOOOL! Maroko već vodi sa 2:0 protiv Kanade!

18. minut - VAR ponišio penal Hrvatima! Entoni Tejlor menja svoju odluku, dosuđena je nedozvoljena pozicija

13. minut - Veliku šansu imao je Dris Mertens!

11. minut - Velika prilika za Belgijance! Mertens je imao odličnu priliku, potom i Karasko, ali bez pogotka!

5. minut - GOOOL! Maroko već vodi sa 1:0! Velika greška Milana Borjana! Strašan kiks, istrčao je iz kaznenog prostora da ispuca loptu, a ustvari je dodao loptu u noge Ziješu, koji je uspeo da je spakuje u gol

1. minut - Počele su utakmice!

15.13 - Dobar dan i dobrodošli na naš blog posvećen odlučujućim utakmicama za prolaz u osminu finala Mundijala u Kataru u grupi F. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz epicentra najvažnije sportske manifestacije na svetu!