KAKVA LUDNICA Argentina kao prva ide dalje, a pored "gaučosa", Poljaci su se plasirali u osminu finala, Meksikanci pakuju kofere i idu kući
EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Spektakularno poslednje kolo u grupi C se upravo završilo. U osminu finala Svetskog prvenstva idu Argentina i Poljska.

Gledali smo dva veoma izbudljiva meča, koji su pažnju na sebe privukli samom činjenicom da se pre ovog kola nije znao nijedan siguran putnik u osminu finala.

Argentina je pobedila Poljsku rezultatom 2:0, dok je hrabri Meksiko savladao Saudijsku Arabiju rezultatom 2:1, ali to nije bilo dovoljno za prolaz dalje.

Počeli su Argentinci agresivno od samog starta utakmice. Već od prvog minuta počeli su da pritiskaju zadnju liniju Poljske, a Mesi, Di Maria, Akunja konstantno su ulazili u šanse.

KAKVA LUDNICA Argentina kao prva ide dalje, a pored

EPA-EFE/ABEDIN TAHERKENAREH

Maestralni Ščensni je mnogo puta fenomenalno intervenisao, i zahvaljujući njemu je njegov tim na poluvreme otišao sa netaknutom mrežom. U 28. minutu viđene su dve sjajne prilike ispred gola Poljske. Najpre je udarac oprobao Hulijan Alvarez, potom je i Akunja šuitirao, ali lopta je prošla malo pored desne stative.

A onda u 38. minutu, penal za Gaučose. Ščensni je u svom petercu udario Mesija rukom u lice, sudija je pogledao snimak i potom dosudio jedanaesterac. Mesi je uhvatio loptu, gađao u desnu stranu, ali je maestralni golman selekcije Poljske i ovog puta fenomenalno odreagovao.

Na samom startu drugog poluvremena, Argentina je povela 1:0. Sjajno je šutirao Mekalister, a protivnički golman ovog puta nije mogao ništa da uradi u ovoj situaciji. Desetak minuta kasnije, Gaučosi su duplirali prednost. Ovog puta u strelce se upisao Alvarez koji je moćnim udarcem izbliza probušio protivničku mrežu.

Poljska - Argentina 0:2

Stadion 974

Sudija: Dani Makeli

Poljska: Ščensni – Keš, Glik, Kivior, Berežinski – Bjelik, Krihovjak – Šviderski, Zjelinski , Frankovski – Levandovski

Argentina: Martinez - Molina, Romero, Otamendi, Akunja - De Pol, Fernandez, Makalister - Mesi, Di Marija, Alvarez

Saudijska Arabija - Meksiko 1:2

Stadion: Lusail

Sudija: Majkl Oliver

Saudijska Arabija: Al Ovais - Tambakti, Al Bolejhi, Al Amri - Abdulhamid, Al Hasan, Kano, Al Ganam - Al Bureikan, Al Šehiri, Al Davsari

Meksiko: Očoa - Sančez, Montes, Moreno, Galjardo - Alvarez, Pinjeda, Čavez - Lozano, Martin, Vega

Drugo poluvreme:

95. minut - GOOOOL! Saudijska Arabija je postigla pogodak. Meksiko definitvno ne ide dalje.

88. minut - KAKVA LUDNICA! Poništen je treći gol Meksika zbog ofsajda.

73. minut - Ponovo su Poljaci imali sreće. Nakon sjajne kontre Argentine šutirao je Alvarez, ali lopta je završil au spoljni deo mreže

67. minut - GOOOOL! Alvareeeez! Argentina vodi sa 2:0!

53. minut - GOOOOL! Predivan gol Luisa Čaveza! Meksiko sada dominira u ovim trenucima!

48. minut - GOOOOL! Vodi Meksiko 1:0!

46. minut GOOOOOL! Vodi Argentina 1:0! Mekalister je strelac! Sjajno je šutirao, a protivnički golman ovog puta nije mogao ništa da uradi!

Prvo poluvreme:

39. minut - Ščesni brani penal Mesiju!

28. minut - Velika prilika za Argentinu! Strašan je to bio šut Akunje, ali lopta je prošla tik pored gola Poljaka!

EPA-EFE/RONALD WITTEK

25. minut - Poslednja linija selekcije Poljske sjajno funkcioniše. Konstantno pritiskaju Argentinci, ali bezuspešno

20. minut - Meksiko drži posed na terenu. Pokušavaju kroz pas igru da se približe golu Saudijske Arabije, međutim još uvek nema većih uzbuđenja

12. minut - Ponovo Mesi preti. Sjajni Argfentinac je ušao u kazneni prostor Poljske, lepo šutirao, ali Ščensni je sjajno reagovao

9. minut - Di Maria je šutirao iz daleka, ali je lopta pogodila Mesija u leđa. Poljaci se dobro brane u ovim trenucima

7. minut - Mesi je sa nekih 16 metara oprobao svoj udarac, ali poprilično traljavo. Protivnički golman je bez većih problema otklonio opasnost

3. minut - Velika šansa za Meksiko, malo je falilo da Vega dovede svoj tim u vođstvo. Izašao je jedan na jedan sa protivničkim golmanom, ali je Al Ovais uspeo da sačuva svoju mrežu

1. minut - Počele su utakmice!

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima trećeg kola u grupi C između Saudijske Arabije i Meksika, odnosno Poljske i Argentine. Uz alo.rs pratite uzbudljive mečeve u Kataru!