KRAJ JE KADA "GOLFER" TAKO KAŽE Bejl sačuvao Velšane poraza, sin legendarnog Žorža Vee umalo junak Amerikanaca

Prvi put od 1958. Velšani su dočekali da zaigraju na Svetskom prvenstvu i to protiv gotovo redovnog učesnika i nisu se obrukali. Ne samo da se nisu obrukali već su umalo došli i do druge pobede u istoriji.

Amerikanci su bili bolji na startu meča, imali nekoliko jako dobrih prilika, a onda preko sina legendarnog Žorža Vee, Timotija, uspeli da povedu u 36. minutu.

KRAJ JE KADA

Kristijan Pulišić odlično je uposlio mladog napadača koji je uspeo da postane prvi igrač posle legendarnog Pelea koji je dao gol Velšanima na Svetskim prvenstvima.

Jasno je bilo da bi Amerikanci bili zadovoljni sa minimalnom pobedom, ali se pitao i "golfer" Geret Bejl koji je ponovo bio centralna figura utakmice. Upravo je njega srušio Cimerman u 80. minutu, a onda kapiten Velsa postavio konačan rezultat utakmice.

Dakle, biće jako zanimljivo u ovoj grupi gde je Engleska nešto ranije ovog ponedeljka savladala Iran sa 6:2.

SAD - VELS 1:1 (1:0)

Vea u 36. minutu za SAD - Bejl u 82. minutu (penal) za Vels

Stadion: Ahmad bin Ali, Sudija: Abulrahman al Džasim

SAD: Tarner - Dest , Rim, Cimerman, Robinson - Mekeni (od 66. Aronson), Adams, Musa - Pulišić, Vea, Sardžent.

VELS: Henesi - Mepam, Rodon, Dejvis - Roberts, Ampadu, Remzi, Vilijams - Vilson, Bejl, Džejms (od 46. Mur).

90. minut - Igraće se još devet minuta.

89. minut - Džonson je bio najbrži u kontri, uspeo i da uputi udarac, ali nije bilo problema za Tarnera.

82. minut - GOOOOL! Bejl bez greške!

80. minut - PENAL! Bejl je srušen, nije bilo dileme. Cimerman je užasno startovao.

66. minut - Prva promena kod Amerikanaca. Mekeni ide van igre, a na terenu je Aronson.

65. minut - Probao je sada i Mur nakon kornera, takođe glavom! Sada lopta ide preko gola. Dve velike prilike za Vels u samo 60 sekundi.

64. minut - Najbolja šansa na meču za Vels! Dejvis je došao do lopte nakon gužve i glavom umalo doneo izjednačenje! Brani Tarner!

51. minut - Rim seče kontru Velšana i dobija žuti karton. Amerikanac je povukao Bejla za dres i nije bilo dileme za sudiju Al Džasima.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Prva promena kod Velšana, umesto Džejmsa u igri je Mur.

45. minut - Još četiri minuta nadoknade.

36. minut  - GOOOOL! Timoti Vea! Kakav napad Amerikanaca koji je završen na sjajan način pogotkom mladog ofanzivca!

29. minut - Nova šansa za SAD. Probao je Dest iz velike udaljenosti, ali nije bilo opasnoti po gol Velšana.

13. minut - Novi žuti karton za Amerikance. Sada je Venston Mekeni srušio Vilijamsa i u samo 120 sekundi postao drugi upisani igrač.

11. minut - Prva javna opomena na meču i to za Seržinja Desta koji je bio neoprezan.

10. minut - Dve velike prilike za Amerikance. Prvo je Rodon umalo postigao autogol, a onda je Sardžent pretio, ali u oba puta interveniše Henesi.

20.00 - Utakmica je počela!

19.20 - Evo kako izgledaju postave reprezentacija SAD-a i Velsa:

19.05 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču prvog kola grupne faze Svetskog prvenstva između Sjedinjenih Američkih Država i Velsa. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Katara.