SRPSKO VEČE U SERIJI A Jović u 82. doneo pobedu Fjorentini, Radonjić rastužio Stankovića, sedam golova u Milanu (VIDEO)

Fudbaleri Fjorentine savladali su Salernitanu sa 2:1 u meču 14. kola Serije A zahvaljujući reprezentativcu Srbije Luki Joviću.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde pogodio je u 82. minutu za slavlje "Viole" i postavio konačan rezultat. Pre toga Bonaventura je doveo domaće do prednosti u 15. da bi Dija u 55. izjednačio.

Jović je ušao u igru u 77. minutu, a svega pet mu je bilo dovoljno da reši meč.

On nije bio jedini srpski reprezentativac koji je pogodio ove večeri u Italiji jer je isto učinio Nemanja Radonjić koji je rastužio Dejana Stankovića. Torino je sa 2:0 savladao Sampdoriju.

Radonjić je bio strelac prvog pogotka za "bikove" u 29. minutu, a konačan rezultat postavio je Nikola Vlašić u 59.

U poslednjem meču večeri Inter je do vrha napunio mrežu Bolonje pa je slavio u Milanu sa čak 6:1. Strelci su bili Džeko, Dimarko (dva puta), Čalhanoglu, Martinez i Gosens, dok je jedini pogodak za goste bio delo Likogijanisa.