BEJL KRALJ DRAME Prvenac Los Anđelesa u MLS (VIDEO)
AP Photo/Marcio Jose Sanchez

U velikom i dramatičnom finalu plej-ofa u Los Anđelesu, pobedili su ekipu Filadelfije posle boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Dva puta su vodili igrači Los Anđelesa, Akosta im je u 27. minutu doneo prednost, da bi Danijel Gazdag izjednačio na 1:1 u 59.

Sedam minuta pre kraja meča, u 83. minutu, Los Anđeles je poveo preko Murilja, da bi u 85. minutu Englez Džek Eliot izjednačio na 2:2.

I tako se ušlo u dramu produžetaka, kada je na teren u 97. minutu u timu Los Anđelesa ušao Velšanin Garet Bejl.

Filadefija je u 116. minutu imala igrača više zbog isključena Krepoa, da bi u četvrtom minutu nadoknade produžetka Eliot novim golom doneo prednost Filadelfiji - 3:2.

I onda je na scenu stupio Bejl - igrao se osmi minut nadoknade kada je glavom poslao loptu u mrežu za 3:3 i penale!

Od tog šoka gosti se nisu oporavili, promašili su tri, domaćin samo jedan penal pa je titulu tako prigrabio Los Anđeles.