SRBI BEZ BODOVA U PARIZU, SENZACIJA U ZAGREBU Mbape pokvario asistenciju Kostića, Dinamo šokirao Čelsi, Real i Siti krenuli silno (VIDEO)
Tanjug/Ap/EPA

Dugo smo čekali početak grupne faze Lige šampiona za sezonu 2022/23 i vredelo je! Na osam utakmica na otvaranju videli smo čak 23 gola.

Krenulo je šokantnom pobedom Dinama u Zagrebu protiv Čelsija (1:0) i laganim trijumfom Borusije u Dortmundu nad Kopenhagenom (3:0), a nastavilo se goleadama u Glazgovu, Sevilji i Lajpcigu.

Dušan Vlahović i Filip Kostić se nisu radovali jer su poraženi u Parizu od PSŽ-a sa 1:2. Kilijan Mbape je uspeo da postigne oba gola i najavi sjajnu sezonu, a Kostić je upisao prvu asistenciju u Ligi šampiona kada je na početku drugog poluvremena asistirao Mekeniju, ali uzalud.

Dželat Crvene zvezde je ostao bez šanse u Lisabonu protiv Benfike (0:2), pobeda Real Madrida u Glazgovu (3:0) ostaće u senci povrede Karima Benzeme, dok su Vinicius Žunior, Luka Modrić i Eden Azar na dobar način započeli odbranu trona.

Mančester siti je sa dva gola Halanda najavio napad na trofej pobedom u Sevilji, dok su Šahtjor i Salcburg napravili iznenađenja. Ukrajinci su slavili u Lajpcigu sa čak 4:1, dok je Mocartov grad ostao neosvojiva tvrđava za ekipu Milana (1:1).

Takmičenje se nastavlja u sredu kada su na programu mečevi preostale četiri grupe.

LIGA ŠAMPIONA, 1. KOLO:

GRUPA E:

Dinamo - Čelsi 1:0 (Oršić 13)

Salcburg - Milan 1:1 (Okafor 28 - Selemakers 40)

GRUPA F:

Seltik - Real Madrid 0:3 (Vinicijus Žunior 56, Modrić 60, Azar 77)

Lajpcig - Šahtjor 1:4 (Simakan 57 - Šved 16, 59, Mudrik 76, Traore 85)

GRUPA G:

Borusija Dortmund - Kopenhagen 3:0 (Rojs 35, Gereiro 42, Belingam 83)

Sevilja - Mančester siti 0:4 (Haland 20, 67, Foden 58, Dijaš 90+2)

GRUPA H:

PSŽ - Juventus 2:1 (Mbape 6, 22 - Mekeni 53)

Benfika - Makabi Haifa 2:0 (Rafa Silva 50, Grimaldo 54)

KRAJ!

90+2. minut - GOOOL! Dijaš kompletira poker Mančestera!

85. minut - GOOOL! Lajpcig u nokdaunu! Traore postiže četvrti gol za Šahtjor!

77. minut - GOOOL! Azar! Real vodi 0:3!

76. minut - GOOOL! Katastrofa Lajpciga! Šahtjor dolazi do 1:3 golom Mudrika!

68. minut - GOOL! Haland stavlja tačku na pobedu Sitija protiv Sevilje! Sada je 0:3!

61. minut - GOOOL! Ništa, ništa i onda dva gola za dva minuta! Real vodi 2:0 protiv Seltika! Strelac je Luka Modrić!

59. minut - GOLOVI SE REĐAJU KAO NA TRACI! Foden uvećava prednost Sitija u Sevilji, Benfika preko Grimalda sada ima 2:0 protiv Makabija, dok je Real poveo u Glazgovu preko Viniciusa Žuniora!

58. minut - GOL GOL GOL! Rasplamsalo se sada širom Evrope! Lajpcig je izjednačio protiv Šahtjora preko Simakana, a onda Ukrajinci vraćaju prednost samo nekoliko sekundi kasnije! Ponovo Šved!

53. minut - GOOOL! Prva asistencija Filipa Kostića u Ligi šampiona za Juventus za povratak Italijana u igru! Venson Mekeni je odlično skočio na ubačenu loptu Srbina i smanjio na 2:1!

50. minut - GOOOOL! Evo prvog pogotka u nastavku igre! Rafa Silva probija bunker Makabija iz Haife!

46. minut - Nastavljamo dalje!

POLUVREME!

40. minut - GOOOL! Stiže odgovor Milana! Selemakers dovodi Italijane do izjednačenja!

28. minut - GOOL! Još jedno iznenađenje u najavi? Salcburg vodi protiv Milana, strelac je Okafor!

22. minut - GOOOL! Juventus se raspao posle 20 minuta! Mbape postiže drugi gol za 2:0!

20. minut - GOOOL! Mančester siti vodi u Sevilji, ko drugi nego Haland!

16. minut - GOOL U LAJPCIGU! Šahtjor preko Šveda dolazi do prednosti posle velike greške golmana Gulačija.

6. minut - GOOOL! Mbape! PSŽ vodi protiv Juventusa!

21.00 - To je to! Krećemo!

20.45 - Već imamo veliko iznenađenje, a odigrano je tek dva meča! Dinamo je u Zagrebu uspeo da savlada Čelsi sa 1:0!

20.35 - Borusija iz Dortmuna stavlja tačku na meč protiv Kopenhagena. Lagana pobeda "milionera" od 3:0 na startu grupne faze.

20.15 - Dušan Vlahović i Filip Kostić od starta protiv PSŽ-a!

20.07 - Sa druge strane, uprkos tome što gube sa 2:0 od Borusije u Dortmundu, navijači Kopenhagena napravili su svojevrsan spektakl.

20.05 - Počelo je prilično vatreno, Dinamo je u Zagrebu poveo protiv Čelsija sa 1:0 golom Mislava Oršića.

20.00 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen 1. kolu grupne faze Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja širom Starog kontinenta.