ZAGREB SLAVI Dinamo posle produžetaka srušio Bode, Rendžers u Ligi šampiona nakon 11 godina, Turci posle 27 godina bez tima u eliti

Fudbaleri zagrebačkog Dinama plasirali su se u grupnu fazu Lige šampiona, pošto su večeras na svom terenu posle produžetaka pobedili Bodo/Glimt sa 4:1, u revanš meču plej-ofa kvalifikacija.

Dinamo je već u četvrtom minutu golom Mislava Oršića anulirao prednost Bodo/Glimta iz prvog meča odigranog u Norveškoj, da bi pogotkom Bruna Petkovića u 35. minutu preokrenuo rezultat u svoju korist.

U drugom poluvremenu je Bodo/Glimt bio bolji rival pa je golom Alberta Grenbeka u 70. minutu smanjio je na 2:1 i odveo meč u produžetke.

EPA

Pobedu Dinamu i plasman u grupnu fazu Lige šampiona doneli su Josip Drmić i Petar Bočkaj golovima u drugom produžetku, u 117. i 120. minutu.

Dinamo je osmi put u istoriji izborio plasman u grupnu fazu Lige šampiona, a svoje protivnike saznaće sutra od 18.00 za kad je zakazan žreb u Istanbulu.

Pored njih fudbaleri Rendžersa i Kopenhagena plasirali su se večeras u grupnu fazu Lige šampiona pošto su eliminisali PSV, odnosno Trabzon.

Posle 2:2 iz prvog meča u Glazgovu, Rendžers je večeras u gostima slavio protiv PSV-a sa 1:0 i taj jedan gol je bio dovoljan škotskom timu da izbori Ligu šampiona posle 11 godina pauze.

Pobednički gol postigao je Antonio Čolak u 60. minutu.

U grupnoj fazi Lige šampiona igraće i Kopenhagen, pošto je posle pobede od 2:1 na svom terenu, večeras odigrao 0:0 sa Trabzonom. To će biti prvi put od 1995. godine da Turska nema predstavnika u najjačem evropskom takmičenju.

Žreb za grupnu fazu Lige šampiona je sutra u 18.00.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.