NOVI PORAZ LAMPARDOVOG EVERTONA Džerardova Aston Vila upisala prvi trijumf
AP Photo/Rui Vieira

Bio je ovo drugi poraz "karamela", pošto su na otvaranju prvenstva izgubili od Čelsija. Sa druge strane, Vila je došla do prvog trijumfa nakon poraza od Bormuta.

Tako je Stiven Džerard nadmudrio nekada velikog rivala na terenu Frenka Lamparda.

Počelo je golom Evertona u 24. minutu. Ipak pogodak Antonija Gordona postignut nakon kornera poništen je zbog ofsajda.

Svega sedam minuta kasnije tresla se mreža gostiju. Deni Ings se dobro gradio, lepo je primio pas koji je uputio Oli Votkins i poslao loptu u mrežu za 1:0.

Relatinvo mirno bilo je sve do finiša utakmice. Igrao se 86. minut kada je Everton izgubio loptu na sredini terena i kada je odbrana dozvolila Emilijanu Buendiji da prođe do kaznenog prostora. On je poslao loptu do Votkinsa koji je vratio pred gol u pravom momentu i Buendija pogađa za 2:0.

Samo minut kasnije gosti smanjuju na 2:1 i to autogolom Luka Dinja. Imao je Everton nekoliko prilika da stigne do izjednačenja, ali je Aston Vila uspela da se odbrani i dođe do prvog trijumfa.

U narednom kolu Aston Vila gostuje Kristal Palasu, dok će Everton do prve pobede pokušati da dođe protiv Notingem Foresta.