LUDILO U ROTERDAMU, "VUČICA" UMIRILA "LISICE" Fejenord slavio u epskom meču, Roma iznenadila Lester i primakla se borbi za trofej

Ko bi rekao da ćemo možda i najbolji meč Lige konferencija gledati baš u polufinalu. Fejenord i Marsej odlučili su da ne vagaju, da ne kalkulišu pa su već u Roterdamu igrali na sve ili ništa.

Holanđani su iskoristili promašaje gostiju, pa su za samo tri minuta uspeli da postignu dva gola i dovedu svoje pristalice do delirijuma. Prvo je Desens u 17. minutu "načeo" Marsej, a onda je Sinistera uz malo sreće povećao prednost već u 20.

LUDILO U ROTERDAMU,

Međutim, malo ko je očekivao da će Francuzi odgovoriti do kraja prvog dela igre. Dijeng je postigao jedan od lepših golova ove sezone u 28. i uspeo da smanji zaostatak, a potpuno poravnjanje stiglo je preko Žersona u 40. minutu.

Da Fejenord, ipak, odbrani domaći teren pobrinuo se odlični Desens kome je trebalo samo devet sekundi u nastavku igre da postavi konačan rezultat na "De Kajpu".

U Lesteru nije bilo toliko interesantnu kao u Roterdamu, pa ćemo u Rimu gledati još jedan meč nadmudrivanja Brendana Rodžersa i Žozea Murinja.

Engleski i italijanski predstavnik odigrali su 1:1, što nekako najbolje i oslikava odnos na terenu. Pelegrini je doneo prednost Romi u 15. minutu, a Lukman u 66. postavio konačan rezultat.

Revanš mečevi na programu su 5. maja.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

LESTER - ROMA 1:1 (0:1)

Lukman u 66. za Lester - Pelegrini u 15. minutu za Romu

Stadion: King Pauer (Lester), Sudija: Grande Del Sero (Italija)

LESTER: Šmajhel - Pereira, Fofana, Evans, Kastanj - Medison, Tilemans, Djuzberi-Hol - Olbrajton, Vardi, Lukman.

ROMA: Patrisio - Ibanjez, Smoling, Mansini - Karsdorp, Mhitarjan, Kristante, Pelegrini, Zalevski - Zaniolo, Ejbraham.

FEJENORD - MARSEJ 3:2 (2:2)

Desers u 17. i 46. minutu, Sinistera u 20. minutu za Fejenord - Dijeng u 28. minutu, Žerson u 40. minutu za Marsej

De Kajp (Roterdam), Sudija: Majkl Oliver (Engleska)

FEJENORD: Marsijano - Gertruida, Trojner, Senesi, Malasija - Til, Aursnes, Kokču - Nelson, Desers, Sinistera.

MARSEJ: Mandanda - Ronžije, Saliba, Ćaleta-Car, Peres - Genduzi, Kamara, Žerson - Bakambu, Paje, Dijeng.

67. minut - GOOOOL! Lester izjednačuje protiv Rome! Barns je odlično probio po levom boku i dodao do Lukmana kome nije bilo teško da pogodi.

46. minut - GOOOOL! Odmah na početku drugog dela igre Desers vraća Fejenord u prednost!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

40. minut - GOOOOL! Marsej se potpuno vratio! Žerson donosi izjednačenje Francuzima!

28. minut - Dijeeeeng! Prelep pogodak napadača Marseja i Francuzi se vraćaju u igru!

20. minut - GOOOOL! Sinistera! Odlično je Nelson proigrao ofanziva Fejenorda, a on uz malo sreće uvećao prednost Holanđana!

17. minut - GOOOOL I U ROTERDAMU! Sinistera je odlično proigrao Desera, a ovaj doneo prednost Fejenordu!

15. minut - GOOOL U LESTERU! Roma vodi! Odlično je Zalevski ubacio loptu u šesnaesterac domaćih,  a Pelegrini je sproveo u mrežu!

8. minut - Prvi žuti karton za Tamija Ajbrahama nakon faula.

5. minut - Vrela atmosfera u Roterdamu, navijači Fejenroda su se potrudili da uveličaju polufinalni meč.