DRUGI IGRAJU FUDBAL, BENZEMA DAJE GOLOVE! Het-trik Francuza protiv šampiona Evrope, Viljareal šokirao Bajern! (VIDEO)

Fudbaleri Real Madrida sigurno da pred utakmicu u Londonu nisu bili favoriti, ali kada u svojim redovima imaju Karima Benzemu, ne moraju ništa da brinu - uspeh je zagarantovan.

Nestvarni Francuz postigao je sva tri gola za svoj tim i najavio prolaz u polufinale Lige šampiona. Gotovo da za njega nije bilo rešenja, kad je čak i sjajni Eduard Mendi morao tri puta da vadi loptu iz mreže, onda je sve jasno.

Benzema je prvo u 21. onda i u 24. minutu na gotovo identične načine, glavom, slao loptu u mrežu nakon sjajnih asistencija Vinicijusa Žuniora i Luke Modrića.

Delovalo je da Čelsi nije položio oružje, napadali su domaći i smanjili zaostatak preko Kaija Haverca u 40. minutu, ali za nestvarnu grešku odbrane sa starta drugog dela i praktično poklonjenom golu Benzemi, jednostavno nema opravdanja. Pokušao je Aspilikueta u nastavku, pa i Romelu Lukaku, ali je Kurtoa bio sjajan.

Na poslednjem četvrtfinalnom meču viđeno je i najveće iznanađenje. Viljareal je na svom Madrigalu uspeo da sruši Bajern iz Minhena i to više nego zasluženo.

Jedini gol pao je već u 8. minutu preko Danžume koji je nastavio sa sjajnim partijama ove sezone.

Mogao je domaćin i do ubedljivije pobede, Moreno je tukao stativu, Kokelanu je poništen gol zbog ofsajda... Bavarci mogu da budu zadovoljni konačnim ishodom.

Revanš mečevi na programu su već narednog utorka. Do tada uživajte u golovima u nastavku teksta.

ČELSI - REAL MADRID 1:3 (1:2)

Haverc u 40. minutu za Čelsi - Benzema u 21; 24. i 46. minutu za Real

Stadion: Stamford Bridž (London), Sudija: Klermon Turpan (Francuska)

ČELSI: endi – Kristensen (od 46. Kovačić), Silva, Ridiger – Džejms, Kante (od 46. Zijeh), Žoržinjo (od 64. Loftus Čik), Maunt, Aspilikueta – Haverc, Pulišić (od 64. Lukaku).

REAL MADRID: Kurtoa – Karvahal, Militao (od 64. Fernandez), Alaba, Mendi – Modrić, Kazemiro, Kros (od 74. Kamavinga) – Valverde (od 86. Sebaljos), Vinisijus, Benzema (od 86. Bejl).

VILJAREAL - BAJERN MINHEN 1:0 (1:0)

Danžuma u 8. minutu za Viljareal

Stadion: Madrigal (Viljareal), Sudija: Entoni Tejlor (Engleska)

VILJAREAL: Rulji – Fojt (od 81. Orije), Albiol, Tores, Estupinjan – Kokelan (od 59. Pedraza), Kapue, Pareho – Moreno, Lo Selso – Dandžuma (od 81. Čukvueze).

BAJERN MINHEN: Nojer – Pavar (od 71. Zile), Upamekano, Ernandez, Dejvis – Kimih, Musijala – Koman, Miler (od 62. Gorecka), Gnabri (od 62. Sane) – Levandovski

KRAJ!

90. minut - Još po pet minuta nadoknade.

70. minut - Sada preti i Mejson Maunt! Lopta prolazi tik preko prečke.

69. minut - Veliki promašaj Lukakua! Ostao je Belgijanac sam na nekih šest metara, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola.

53. minut - Stativa! Moreno je bio blizu da udvostruči prednost Viljaerala. Ostaje 1:0.

50. minut - Kakva obrana Kurtoe! Sjajan šut Aspilikuete, ali parada Španca koji čuva dva gola prednosti Realu!

46. minut - Velika greška odbrane Čelsija i Benzema to kažnjava! Het-trik Francuza!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME!

42. minut - Umalo da Benzema postigne het-trik. Sada je pokušao posle greške odbrane domaćih, ali lopta ide pored gola.

41. minut - Fransis Kokelan postigao je gol za 2:0, ali je on poništen zbog ofsajda uz pomoć VAR tehnologije.

40. minut - Haverc! Evo odgovora Čelsija! Odličan centaršut Žoržinja i Nemac u stilu Benzeme glavom smanjuje zaostatak!

39. minut - Mnogo više uzbuđenja u Londonu, Viljarael za sada uspešno čuva prednost.

33. minut - Karvahal umalo da postigne treći gol za Real. Nije se najbolje snašao, ali jeste uspeo da šutne ka golu, međutim brani Mendi.

24. minut - BENZEMA! ŠTA RADI OVAJ ČOVEK! Sada je Modrić centrirao, a napadač Reala ponovo glavom šalje loptu iza leđa Mendiju! Kakvih 180 sekundi u Londonu!

21. minut - Benzeeeeema! Vinicijus je odlično centrirao, a sa više od 10 metara Francuz glavom matirao Čelsi!

8. minut - GOOOL! Viljareal vodi! Dandžuma pogađa za vođstvo Španaca!

5. minut - Pretio je Kai Haverc, ali njegov šut ide preko gola.

21.00 - Utakmice u Londonu i Viljarealu su počele!

20.40 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen mečevima četvrtfinala Lige šampiona. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Londona i Viljareala.