ŠOKOVI U MADRIDU Vodili su do 90. minuta, a onda su teren napustili u suzama (VIDEO)
AP Photo/Manu Fernandez

Branioci titule fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su na svom terenu Valensiju 3:2 posle preokreta u nadoknadi.

Junus Musa je u 25. minutu doveo Valensiju u vođstvo, a Ugo Duro je u 44. minutu povećao prednost na 2:0.

Jorgandžije su u 64. minutu golom Mateusa Kunje smanjile na 1:2.

U nadoknadi veleobrt. Anhel Korea je u 91. minutu pogodio za 2:2, a pobedu domaćem timu doneo je Mario Ermoso dva minuta kasnije, posle asistencije Kunje.

Uroš Račić je za goste igrao od 88. minuta.

Atletiko u narednom kolu gostuje Barseloni, a Valensija dočekuje Real Sosijedad.

Sevilja i Selta odigrali su 2:2.

Gosti iz Viga su poveli golom Franka Servija u 37. minutu, a tri minuta kasnije rezultat je povećao Jago Aspas.

U 71. minutu Papu Gomes je smanjio na 1:2, bod domaćem timu je doneo tri minuta kasnije Oliver Tores.

Za Sevilju je ceo meč branio srpski reprezentativac Marko Dmitrović, a Nemanja Gudelj je u igru ušao u 71. minutu.

Sevilja u sledećem kolu gostuje Osasuni, a Selta dočekuje Rajo Valjekano.

Viljareal je pobedio Majorku 3:0.

Franko Ruso je autogolom doveo domaći tim u vođstvo u 12. minutu, rezultat je u 34. minutu povećao Manu Trigeros. Ruso je u 86. minutu dobio drugi žuti karton, pa su gosti ostali sa desetoricom na terenu, ali su minut kasnije ponovo pogodili, iz penala je bio precizan Dani Pareho.

Sledeći meč Viljareal igra u Sevilji protiv Betisa, a Majorka dočekuje Kadiz.