NOVI TRENER DONEO USPEH Lajpcig slomio najbolji tim, brukanje Sitija i sraman potez Vokera (VIDEO)
EPA-EFE/FILIP SINGER

A grupa Lige šampiona.

Znalo se i pre poslednjeg kola da je Mančester Siti prvi, PSŽ drugi, samo je bilo pitanje ko će kao treći u 1/16 finala Lige Evrope.

Lajpcig i Briž su ušli sa po četiri boda u poslednje kolo.

Na kraju je prošao nemački tim koji je pre dva smenio trenera Džesija Marša.

Lajpcig je golovima Soboslaija u 24. i Silve u 71. minutu pobedio šampiona Engleske 2:1. Jedi gol za Građane dao je Marez u 77. minutu.

Meč je obeležio i skandalozan potez beka gostiju Kajla Vokera, koji je u 82. minutu s leđa namerno po nogama udario Andrea Silvu dok su bili kraj aut linije.

Sudija Šarer mu je pokazao crveni karton ne dozvolivši da tenzije eskaliraju.

PSŽ je kod kuće pobedio Briž 4:1. Po dva gola postigli su Mbape i Mesi.

Nekoliko rekorda je oborio mladi Francuz na ovom meču.

Mbape je za samo šest minuta i 23 sekunde dva puta pogodio mrežu rivala i ispisao istoriju.

Najpre je postigao najbrži pogodak za PSŽ u Ligi šampiona još od 2016. godine (za 72 sekunde), a onda je postao i drugi najbrži fudbaler u istoriji takmičenja koji je dao dva gola u tako kratkom periodu.

Brži od Kilijana bio je samo Rodrigo iz Real Madrida, protiv Galatasaraja 2019. godine trebalo mu je samo 6 minuta i 12 sekundi za dva gola.

Kilijan Mbape je sa 22 godine i 352 dana postao najmlađi fudbaler u istoriji Lige šampiona sa datih 30 golova u najelitnijem klupskom takmičenju u Evropi.