BARSELONA SLAVI Povratnik u elitu srušio Real, Jović asistent
EPA-EFE/ALBERTO ESTEVEZ

Espanjol je pobedio Real 2:1 i naneo mu prvi poraz u La Ligi ove sezone, a drugi vezani, posle blamaže u Ligi šampiona i debakla kod kuće protiv Šerifa. Klub iz Barselone, koji se ove godine vratio u La Ligu, bio je bolji rival i zasluženo naneo poraz Realu, koji sad deli prvo mesto na tabeli sa aktuelnim šampionom i ljutim gradskim rivalom Atletikom.

Domaćin je napadao od samog starta i bio konkretniji, a u 17. minutu je De Tomas posle asistencije Embarbe doneo prednost domaćinu. Aleš Vidal je u 60. minutu povisio na 2:0 – poslao je loptu u desni ugao, a Kurtoa ostao bespomoćan pred golom Reala.

Luka Jović ušao je u igru odmah posle drugog primljenog gola, pošto je zamenio hrvatskog reprezentativca Luku Modrića. Upravo je Srbin u 71. minutu asistirao Benzemi za 1:2, ali Real do kraja nije imao snage da stigne makar do remija.