STARA DAMA OPET PRIMILA DVA GOLA Juventus konačno u seriji pobeda, ali jedna povreda baš brine navijače
EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Juventus je pobedio Sampdoriju 3:2 u meču koji je golom i povredom obeležio paulo Dibala. Izabranici Masimilijana Alegrija su ostvarili drugu uzastopnu pobedu u Seriji A, koja ih je vratila u gornju polovinu tabele.

Juve je dva puta vodio sa dva gola razlike, ali su Đenovljani smanjivali, međutim, na kraju nisu mogli da dođu bar do boda.

Domaći su do vođstva stigli u 10. minutu, kad je lep gol sa ivice šesnaesterca postigao Paulo Dibala, dok je dupliranje prednosti doneo kapiten Leonardo Bonuči u 43. minutu sa bele tačke.

Rezultat je samo minut kasnije smanjio Jošida, glavom posle centaršuta, da bi u 57. Lokateli pogodio nakon dodavanja Kuluševskog i greške odbrane gostiju.

Konačan rezultat postavio je Antonio Kandreva, pogotkom u 83. minutu.

Navijače Juventusa je zabrinula povreda Dibale, Argentinac je sa grimasom na lciu napustio meč tokom prvog poluvremena.