KATAR JE SVE BLIŽE Srbija preslišala Luksemburg po notama fenomenalnog Mitrovića

SRBIJA - LUKSEMBURG 4:1

STRELCI: Mitrović u 22. i 35, Šano u 82. autogol i Milenković u 90+6. minutu za Srbiju, a Olivije Til u 76. za Luksemburg. STADION: Rajko Mitić. SUDIJA: Halil Umut Meler (Turska). CRVENI KARTON: Rodriges (Luksemburg) u 90+5. GLEDALACA: 15.000.

SRBIJA: Rajković, Milenković, Nastasić (od 84. Veljković), Pavlović, Lazović (od 70. Radonjić), Lukić (od 70. Vlahović), Gudelj, Kostić, Tadić, Milinković-Savić, Mitrović  (od 82. Jović). LUKSEMBURG: Moris, Jans, Šano, Mahmutović (od 46. O. Til), Karlson, Martins, Bareiro, Sinani, S. Til, Pinto, Rodriges.

Reprezentacija Srbije je napravila novi, veliki korak ka plasmanu na Mondijal, a gotovo sigurno je već na polovini kvalifikacija za odlazak u Katar obezbedila najmanje plasman u baraž. Izabranici Dragana Stojkovića su pobedili Luksemburg 4:1, u meču sa dva potpuno različita poluvremena.

Prvo je trebalo da se okonča sa najmanje 5:0 za "orlove", a umesto toga, naši momci su čak jedno vreme i strepeli, kad su gosti smanjili na 1:2. Heroj pobede je, a ko bi drugi, Aleksandar Mitrović, dvostruki strelac, a čovek koji je zaslužan za sva tri gola "orlova".

Reprezentaciju Srbije sad čeka gostovanje Irskoj u utorak, a do kraja još i gostovanja u Luksemburgu i Portugalu i meč kod kuće protiv Azerbejdžana.

Za "orlove" je mnogo važno i što sad imaju bolju gol razliku od Portugala, što bi moglo da bude veoma značajno na kraju kvalifikacija.

Na tribinama je bio neočekivano mali broj navijača, oko petnaestak hiljada ljudi je došlo da bodri "orlove".

TABELA: Srbija i Portugal po 10, Luksemburg 6, Irska i Azerbejdžan po 1.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na portalu Alo.rs

KRAJ UTAKMICE

90+6. minut - GOOOOOOL! Nikola Milenković, glavom posle centaršuta Filipa Kostića

90+5. - crveni karton za Rodrigesa, ni on neće igrati protiv Srbije u oktobru

90+3. minut - Radonjić je sa pet metara promašio prazan gol

81. minut - GOOOOOL! Autogol Šanoa, posle odbitka posle šuta Mitrovića

80. minut - stoodstotna šansa za Milinković-Savića, ali je šutirao pored gola

79. minut - žuti karton za Rodrigesa

75. minut - GOL! rezervista Olivije Til za 1:2, stigla je kazna za pad u igri naše reprezentacije

70. minut - dvostruka izmena u Srbiji, ušli su Radonjić i Vlahović, a izašli Lukić i Lazović

66. minut - šesti korner za goste, Srbija ima četiri

57. minut - odličan soloprodor Kostića, ali na kraju loš udarac

49. minut - četvrt korner za "orlove"

47. minut - šansa za Luksemburg, ali od svega samo korner

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45+1. minut - odlična kontra "orlova", ali na kraju su se spetljali Mitrović i SMS

44. minut - žuti karton za Tadića

41. minut - drugi korner za goste

35. minut - GOOOOOL! Mitrogol! Glavom sa tri metra, posle asistencije Filipa Kostića. 43. gol u reprezentaciji, a sedmi u kvalifikacijama za Katar

34. minut - prvi žuti karton na utakmici, za Martinsa, zbog povlačenja Tadića. Matrins zbog parnih kartona neće igrati protiv Srbije u oktobru

29. minut - umalo 2:0, ali je Mitrović udarcem glavom sa sedam, osam metara, šutirao pravo u golmana Luksemburga

22. minut - GOOOOOL!!!! Aleksandar Mitrović!!! Šesti gol u tekućim kvalifikacijama za najboljeg strelca reprezentacije svih vremena, a ukupno 42. Asistent je bio Sergej Milinković-Savić

posed lopte 71:29

19. minut - prva velika šansa za Srbiju, ali je udarac Tadića iskosa sa 15 metara odbranio golman gostiju

13. minut - kratak prekid, posle sudara Pavlovića i Bareira, Luksemburžanin je ostao na travi, ali je posle ukazane pomoći nastavio da igra

10. minut - posle serije kornera za Srbiju, konačno je i Luksemburg prišao kaznenom prostoru Predraga Rajkovića

8. minut - drugi, pa odmah i treći korner za "orlove"

7. minut - prvi korner za Srbiju

6. minut - prvi pokušaj "orlova", Tadić je sa oko 40 metara probao da lobuje golmana gostiju, ali nije bio precizan