POSLE DRAME I PENALA! Španija je u polufinalu!
EPA-EFE/Alexander Hassenstein

ŠPANIJA - ŠVAJCARSKA  1:1 - penalima 3:1

STRELCI: Zakarija autogol u 8. minutu za Španiju, a Šaćiri u 68. za Švajcarsku.

PENAL SERIJA: Buskets 0:0, Gavranović 0:1, Olmo 1:1, Šer 1:1, Rodri 1:1, Akanđi 1:1, Moreno 2:1, Vargas 2:1, Ojarzabal 3:1.

STADION: Gasprom Arena u Sankt Peterburgu. SUDIJA: Majkl Oliver (Engleska). CRVENI KARTON: Frojler (Švajcarska) u 78. minutu.

Španija: Simon, Aspilikueta, Pau Tores (od 113. Tijago Alkantara), Laport, Alba, Buskets, Koke (od 90+2. Ljorente), Pedri (od 119. Rodri), Feran Tores (od 91. Ojarzabal), Morata (od 55. Moreno), Sarabija (od 46. Olmo).

Švajcarska: Zomer, Elvedi, Akanđi, Vidmer (od 100. Mbabu), Rodrigez, Frojler, Zakarija (od 100. Šer), Cuber (od 90+2. Fasnaht), Šaćiri (od 81. Sov), Embolo (od 23. Vargas), Seferović (od 82. Gavranović).

Španija je prvi polufinalista Evropskog prvenstva! Furija je posle velike drame eliminisala Švajcarsku tek posle penala, posle 120 minuta drame, gomile neiskorišđenih prilika i čudesnih odbrana Jana Zomera.

Španija je rano povela autogolom Zakarije, a ispostavilo se da je to pokvarilo igru "furije", koja je već tad počela da čeka kraj i igrala "igru bez igre", samo da zadrži vreme. To se Špancima osvetilo u 68. minutu, kad je odbrana katastrofalno pogrešila, a Frojler ukrao loptu i asistirao Šaćiriju za 1:1.

Presudan detalj meča desio se u 78. minutu kad je sudija Oliver iz Engleske dao direktan crveni karton Frojleru, iako je delovalo da je žuti karton dovoljna kazna za start nad Morenom. VAR međutim nije reagovao, pa je Švajcarska više od 40 minuta igrala sa igračem manje. Uspela je međutim da se na krilima čudesnih odbrana Zomera domogne penala, ali tu nije imala sreće kao protiv Francuske, pre svega jer je Unaj Simon odbranio čak dva udarca "sajdžija", a Vargas je prebacio ceo gol.

Tok utakmice mogli ste da pratite uživo na portalu Alo.rs

Ojarzabal - 3:1! KRAJ Crvena furija je u polufinalu!

PENALI

120+1. minut - žuti karton za Gavranovića

118. minut - Moreno očajno šutira sa ivice šesnaesterca

116. minut - Buskets šutira glavom sa peterca posle kornera, ali pravo u Zomera

111. minut - Olmo sa ivice šesnaesterca šutira pravo u Olma

110. minut - Ljorente je imao veliku šansu, ali je njegov udarac izblokiran

DRUGI PRODUŽETAK

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

103. minut - Ojarzabal šutira iskosa sa ivice šesnaesterca, ponovo brani Zomer

101. minut - novi zicer za Morena, ali sa pet metara šutira pravo u Zomera

99. minut - Ljorente pokušava sa 10 metara, ali je izblokiran

97. minut - Olmo sa ivice šesnaesterca šutira pored gola

96. minut - Alba sa 20 metara šutira snažno, brani Zomer

92. minut - zicer za Španiju, ali Moreno sa pet metara promašuje ceo gol posle fenomenalnog dodavanja Albe

PRODUŽETAK!

90+2. minut - Laport dobija javnu opomenu

84. minut - Moreno sa ivice šesnaesterca šutira pravo u Zomera

82. minut - dvostruka izmena u Švajcarskoj

78. minut - CRVENI KARTON! Frojler je zaradio direktno isključenje, zbog starta na Morenu, možda i prestrogo, ali VAR nije kontrolisao odluku sudije Olivera

68. minut - GOOOOOOOL! Šaćiri kažnjava katastrofalnu grešku odbrane Španije, Frojler je ukrao loptu i asistirao kapitenu Švajcarske na današnjoj utakmici

66. minut - žuti karton za Vidmera posle prekršaja nad Busketsom

64. minut - nova velika šansa za Švajcarsku, ali udarac Cubera brani Simon

56. minut - velika šansa za Švajcarce, Zakarija posle kornera odlično šutira glavom, ali pored gola

55. minut - Moreno menja Moratu

50. minut - Koke loše šutira glavom posle centaršuta Olma

46. minut - Olmo je zamenio povređenog Sarabiju

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

39. minut - Ponovo korner za Švajcarce, sad Vidmer šutira glavom preko gola

35. minut - novi korner za Švaajcarce, koji pritiskaju, ali ništa od svega toga

34. minut - korner za Švajcarce, Akanđi posle centaršuta Šaćirija prebacuje gol

24. minut - korner za Španiju, Azplikueta glavom šutira pravo u Zomera

23. minut - povređen je Embolo, umesto njega je ušao Vargas

19. minut - korner za Švajcarsku posle velike greške golmana Španije

17. minut - Koke iz slobodnog udarca sa 20 metara prebacuje gol

8. minut - GOOOOL! Vodi Španija! Posle udarca Albe sa više od 20 metara, Zakarija skreće loptu u sopstvenu mrežu! Autogol!

Za više sportskih informacija, našu Fejsbuk stranicu.