KRAJ ZA PORTUGAL! Azar evrogolom poslao kući Ronalda i družinu
EPA-EFE/Julio Munoz

Belgija će se u četvrtfinalu sastati sa Italijom koja je nakon produžetaka eliminisala Austriju (2:1).

Gol odluke postigao je Torgan Azar u 42. minutu.

Očekivalo se više od ove utakmice, ali očito da je ogroman pritisak učinio svoje, pa nismo mnogo toga videli.

I kako to biva, ovakve mečeve reši jedan trenutak inspiracije. Heroj Belgije je Torgan Azar koji je postigao predivan gol u 42. minutu. Šutirao je iz sve snage sa nekih 20 metara i matirao Ruija Patrisija.

Loše je počelo drugo poluvreme za izabranike Roberta Martineza. Posle starta Palinje, povredio se Kevin de Brujne, umesto njega je na teren morao Dris Mertens.

Međutim, i bez plejmejkera Belgija je uspela da odoli Portugalcima.

Definitivno jedan od tragičara je Diogo Žota koji promašio nekoliko izglednih prilika. U 58. minutu Ronaldo je sve uradio, pripremio je šansu Žoti koji se kao u prvom delu opet obrukao, šutirao je preko gola.

Nastavio je Portugal sa napadima, pa je tako u 83. minutu stativu pogodio Rafael Gerero.

Ipak, Belgija je uspela da se odbrani i izbori plasman u četvrtfinale gde ih čeka Italija.

Belgija - Portugalija 1:0 (1:0)

Strelac: T. Azar u 42. minutu

Stadion: La Kartuha (Sevilja)

Sudija: Feliks Brih (Nemačka)

Belgija: Kurtoa - Aldervejreld, Vertongen, Vermalen - Menije, Tiljemans, Vitsel, T. Azar (90+5. Dedonker) - De Brujne (47. Mertens), Lukaku, E. Azar (87. Karasko)

Portugalija: Patrisio - Dalot, Dijas, Pepe, Gereiro - Mutinjo (56. Feliks), Palinja (78. Danilo), Sančez (78. Oliveira) - Silva (56. Fernandes), Ronaldo, Žota (70. Silva)

Kraaaj! Belgija ide u četvrtfinale!

90. minut - Igraće se još pet minuta nadoknade.

86. minut - Uporni su Portugalci, a borbeni Belgijanci. Visi gol u vazduhu, samo da li za 1:1 ili 2:0 iz kontre?

83. minut - Stativa za Portugal! Rafael Gerero je naleteo na jednu odbijenu loptu, pogodio je levu stativu!

76. minut - Pepe je izazvao gužvu... Palinja je u padu udario Lukakua u glavu, potom je Pepe pomalo rvačkim zahvatom oborio Torgana Azara...
Uskovitlale su se strasti, Brih je intervenisao i pokazao opomenu Pepeu.

70. minut - Izlazi Žota, ulazi Andre Silva.

68. minut - Azar je petom odigrao za Lukakua, a on se sjajno zagradio, ali i potom pogrešio u dodavanju. Mogao je to da bude opasan napad Belgije

63. minut - Prva šansa za Belgiju u drugom delu. Lukaku je šutirao sa ivice kaznenog posle dodavanja Torgana Azara, ali preko gola

58. minut - Ronaldo je sve uradio, pripremio je šansu Diogu Žoti, on je prihvatio loptu nekge oko penal tačke, šutirao je, ali ponovo je bio neprecizan!

52. minut - Dalot je dobro centrirao sa desne strane posle dodavanja Sančeza, ali je pred golom Belgije Menije bio bolji u skoku od Ronalda.

48. minut - Evo prve promene. Mertens ulazi umesto neprimetnog De Brujnea. De Brujne je doživeo povredu i nije u stanju da nastavi meč.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nije bilo izmena.

Poluvreme! Belgija vodi 1:0 sjajnim golom Torgena Azara u 42. minutu.

42. minut - Gooool! Belgija vodi sjajnim golom Azara! Fantastičan šut Torgena Azara sa preko 20 metara, nemoćan je Patrisio. Gol u pravom trenutku.

39. minut - Solidan pokušaj Mutinja. Ipak, ofsajd.

37. miut - Pokušao je Toma Menije, sa nekih 17 metara iskosa sa desne strane. Šutirao je "spoljnom", ali je lopta otišla preko gola Portugalaca.

32. minut - Mirniji period igre.

28. minut - Portugalija bolja od početka utakmice, stvaraju šanse, ali Belgija se dobro brani.

25. minut - Ronaldo je šutirao iz slobodnog udarca u levu stranu gola, ali brani Kurtoa.

22. minut - Šutirao je Sančez iz sve snage, ali neprecizno.

19. minut - Izblokiran pokušaj Torgana Azara.

17. minut - Portugalci nešto ofanzivniji

14. minut - Dosta oprezna igra na obe strane.

10. minut - Prete Belgijanci preko Azara. Primio je loptu na ivici kaznenog prostora, ali je šutirao preko gola.

5. minut - Prvi dobar napad na meču. Odlično je Sančez uposlio Žotu, ali je fudbaler Liverpul jako loše šutirao.

1. minut - Utakmica je počela!

20.57 - Sve je spremno za početak meča.

20.43 - Na stadionu "La Kartuha" dozvoljeno je 25 odsto kapaciteta, tako da bi trebalo da je na stadionu oko 15.000 navijača.

20.35 - Ovo je uz meč Engleska - Nemačka jedan od dva derbija osmine finala, a u centru pažnje biće Romelu Lukaku i Kristijano Ronaldo. Belgijanac je do sada postigao tri, a Portugalac pet golova na turniru.

20.30 - Portugalija je bila u grupi smrti koju je završila na trećem mestu. Najpre su savladali Mađarsku (3:0), zatim su izgubili od Nemačke (2:4), da bi u poslednjem kolu remizirali sa Francuskom (2:2)

20.27 - Belgija je imala perfektan učinak u grupi. Pobedili su Rusiju (3:0), Dansku (2:1) i Finsku (2:0).

20.23 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču osmine finala Evropskog prvenstva između Belgije i Portugalije. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Sevilje.