VELIKO IZNENAĐENJE U BUDIMPEŠTI! Česi su u četvrtfinalu, Holanđani idu kući!
EPA-EFE/MAURICE VAN STEEN

Češka je potpuno nadigrala Holanđane na stadionu u Budimpešti i zasluženo se plasirala u četvtrfinale, gde ih čeka Danska koja je eliminisala Vels.

Strelci za Češku bili su Tomas Holeš u 68. i Patrik Šik u 80. minutu.

Prelomni trenutak dogodio se u 55. minutu kada je De Liht dobio crveni karton zbog igranja rukom.

Nakon što je pogledao snimak sudija Karasev rešio je da pokaže crveni karton De Lihtu. Igrao je namerno rukom štoper Juventusa, tako sprečio Šika da dođe do lopte i sam krene ka Stekelenburgu. Pokazao mu je Rus žuti karton, ali nakon što je dobio signalizacioju iz VAR sobeo tišao je da pogleda tu situaciju i odlučio da De Lihta pošalje u svlačionicu.

Prvo poluvreme je bilo krajnje nesadržajno i gotovo da nije bilo nikakvih uzbuđenja. Zapravo, jedina prilika vredna pomena je ona koju je imao Barak u 38. minutu, kada je sa nekih sedam metara šutirao preko gola ali čini se da je za sekund okasnio sa šutom i De Liht je uspeo to da izblokira.

Holanđani su razočarali bezidejnom igrom, nisu uputili nijedan udarac u okvir gola i Češka zasluženo ide dalje.

Nisu ni Česi bili preterano opasni, ali je De Liht dobio crveni karton u 55. minutu i iskoristili su brojčanu prednost.

Povela je Češka u 68. minutu golom Holeša. Posle dobrog centaršuta na drugu stativu, Kalas vraća loptu do usamljenog Holeša, koji je sa pet metara zakucao glavom u mrežu.

Tačku na utakmicu stavio je fenomenalni Šik u 80. minutu. Sjajna akcija Češke, Holeš je odlično uposlio Šika koji pogađa bliži ugao i sada je Češka blizu plasmana u četvrtfinale.

Češka se u četvrtfinalu sastaje sa selekcijom Danske koja je deklasirala Vels sa 4:0.

Holandija - Češka 0:2 (0:0)

Strelci: Holeš u 68. i Šik u 80. minutu

Stadion: Ferenc Puškaš (Budimpešta)

Sudija: Sergej Karasev (Rusija)

Holandija: Stekelenburg – De Vrij, Blind (od 81. Timber), De Liht – Damfris, Van Anholt (od 81. Berghajs), De Ron (od 73. Veghorst), De Jong – Vajnaldum – Depaj, Malen (od 57. Promes)

Češka: Vaclik – Coufal, Čelustka, Kalas, Kadežabek – Souček, Ševčik (od 85. Hložek) – Masopust (od 79. Jankto), Barak (od 92. Sadilek), Holeš (od 85. Kral) – Šik (od 92. Krmenčik)

Kraaaaj! Češka je u četvrtfinalu!

90. minut - Igraće se još šest minuta nadoknade.

85. minut - Holandija pred eliminacijom.

80. minut - Gooool! Češka vodi 2:0! Sjajna akcija Češke, Holeš je odlično uposlio Šika koji pogađa bliži ugao i sada je Češka blizu plasmana u četvrtfinale.

78. minut - Dobar udarac Ševčika, brani Stekelenburg.

77. minut - Prete Holanđani preko Damfrisa, ali ostaje 1:0 za Češku.

73. minut - Nova izmena u Holandiji. Na terenu je Veghorst umesto De Rona.

72. minut - Nova pauza. Ponovo je sudija poslao fudbalere na osveženje. Ova pauza bi mogla da bude od koristi Holanđanima.

68. minut - Gooool! Vodi Češka 1:0! Strelac je Holeš!
Posle dobrog centaršuta na drugu stativu, Kalas vraća loptu do usamljenog Holeša, koji je sa pet metara zakucao glavom u mrežu. Mogu li Holanđani da se oporave od šoka?

64. minut - Velika prilika za Ćešku.  Kadežabek se našao u izglednoj poziciji šutirao je, ali izblokirao ga je Damfris.

60. minut - Rasplamsala se borba!

57. minut - Morao je De Bur da reaguje i izvrši prvu izmenu. Promes ulazi umesto Malena.

52. minut - Crveni karton za De Lihta! Holandija ostaje sa igračem manje! De Liht je namerno igrao rukom i tako zaustavio loptu nadomak kaznenog prostora. Karasev je gledao VAR i pokazao mu put u svlačionicu.

51. minut - Velika prilika za Holandiju! Malen je prošao kao brzi voz pored odbrane Češke, našao se sam pred golmanom, ali je bio neodlučan i Vaclik ga je zaustavio. Neshvatljiva potez Malena.

50. minut - Solidan napad Češke, ali loš pas Coufala.

46. minut - Počelo je drugo poluvreme. Nadamo se da će biti sadržajnije od prvog. Nije bilo promena.

Poluvreme! Nismo mnogo toga videli u prvom poluvremenu. Obe ekipe su bile dosta oprezne i nije bilo mnogo uzbuđenja. Zapravo, jedina prilika vredna pomena je ona koju je imao Barak u 38. minutu, kada je sa nekih sedam metara šutirao preko gola ali čini se da je za sekund okasnio sa šutom i De Liht je uspeo da to izblokira.

45+2 - Najbolja prilika za Holandiju u finišu prvog dela. Van Anholt je bio neprecizan, ali stiče se utisak da je bio ofsajd.

42. minut - Sam finiš prvog dela, a videli smo tek sedam faulova.

39. minut - Uzvraćaju Holanđani. Sjajno je prošao Damfris po desnoj strani, ali zaustavlja ga Vaclik.

38. minut - Najbolja prilika na utakmici. Masopust je proigrao Baraka, ali je njegov udarac sa nekih sedam, osam metara izblokiran. Mogao je Barak bolje iz ove pozicije.

37. minut - Oprezna igra na ove strane, bez previše uzbuđenja.

34. minut - Dobar centaršut Cufala, De Liht otklanja opasnost i to je prvi udarac iz ugla za Češku.

31. minut - Solidna akcija Holanđana, izblokiran pokušaj Malena. Novi korner za "lale", peti od početka utakmice.

28. minut - Dobar udarac Šika, brani Stekelenburg bez većih problema.

24. minut - Pauza. Velika je vrućina u Budimpešti, pa je sudija igračima dozvolio da se osveže.

22. minut - Odlična akcija Češke, Ševčik je veoma dobro centrirao, ali je Souček glavom šutirao pored gola.

18. minut - Dobar centaršut Van Anholta, ali odbranila se Češka.

13. minut - Velika prilika za Holandiju. Vaclik je bespotrebno izleteo, Damfris je ostao usamljen po levoj strani i gađao prazan gol, ali Kalas ga je izblokirao.

11. minut - Sada Damfris probija po desnoj strani, zaustavlja ga Kadežabek, biće samo korner.

8. minut - Centaršut Blinda na drugu stativu, De Liht je skočio ali je bio neprecizan.

7. minut - Probio je Malen po desnoj strani. Biće prvi korner.

2. minut - Prvi šut. Pokušao je Holeš sa preko 20 metara, lopta ide preko gola.

1. minut - Utakmica je počela!

17.56 - Sve je spremno za početak meča. Sjajno atmosfera na "Puškaš" areni.

17.44 - Na hiljade holandskih navijača nalazi se na ulicama glavnog grada Mađarske.

17.40 - Zanimljivo da je Češka na poslednja dva meča savladala Holandiju, 2014. i 2015. godine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo.

17.37 - Sa druge strane, Češka je bila treća u svojoj grupi. Savladali su Škotsku, remizirali sa Hrvatskom dok su pretrpeli poraz od Engleske.

17.34 - Holandija je imala perfektan učinak u grupi, pošto je savladala Ukrajinu, Austriju i Makedoniju.

17.30 - Dobar dan i dorodošli na blog našeg portala posvećen meču osmine finala Evropskog prvenstva između Holandije i Češke. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Budimpešte.