LEKCIJA Olimpijski šampion Brazil se poigrao sa Srbijom (VIDEO)

Srbija - Brazil 0:3 (0:1)

SRBIJA: Gordić, Bjeković, Marijanović, Mitrović, Daničić, Topić (od 56. Đerlek), Milosavljević (od 90. Nešković), Vidosavljević (od 56. Janković), Tetek (od 90. Lučić), Ilić (od 56. Štulić), Pavlović (od 73. Zukić).

BRAZIL: Breno, Menino, Magaljaeš, Nino, Arana, Gimaraeš (od 65. Licero), Žerson (od 65. Enrike), Klaudinjo (od 73. Rodrigo), Martineli (od 73. Entoni), Pedro, Malkom (od 78. Renier).

Olimpijska selekcija Brazila (U23), branioc zlata iz Rija, pobedila je u Beogradu mladu selekciju Srbije 3:0.

Razlika u klasi je bila očigledna. Uz to je i kapiten, golman Gordić dobro branio, pa rezultat nije i gori.

90. minut: Sudija Đorđić nije produžavao meč.

89. minut: Pokušaj Štulića sa 14 metara iskosa, lopta je fijuknula iznad prečke.

77. minut: Proboj po levoj strani sve do gol aut linije, povratna u peterac po zemlji, samo je ćušnuo Pedro spoljnom pored Gordića - 0:3.

75. minut: Lopta u for za Pedra, zaobišao je Gordića, a onda prebacio i igrača na gol liniji - 0:2.

72. minut: Pas Klaudinja petom ka Martineliju u kazneni Orlića, zicer, ali je Martineli šutirao koji centimetar pored dalje stative.

65. minut: Dvostruka izmena u Brazilu, ušli su Licero i Enrike.

62. minut: Novi centaršut na ivicu peterca, utrčao je Klaudinjo, nadskočio našeg beka, ali je pucao pravo u Gordića.

56. minut: Trostruka izmena, ušli su Đerlek, Janković i Štulić.

55. minut: Posle šuta Martinelija iskosa sa leve strane sa desetak metara lopta je pogodila Bjekovića pred gol linijom, pa golmana Gordića, na kraju se otkotrljala pored stative u korner.

49. minut: Daničić, Vidosavljević, Ilić, brza akcija posle auta, Ilić se na kraju bacio i zahvatio loptu na tri metra vrhom kopačke, ali nije pogodio gol.

48. minut: Lazar Pavlović je s leđa za vrat povukao rivala i dobio žuti karton.

46. minut: Daničić je gurnuo loptu kroz noge Martineliju, koji ga je potom faulirao.

2. POLUVREME:

44. minut: Sa desne strane na drugu stativu na dva metra centrira Malkom, Magaljaeš pokušava glavom, ali brani Gordić.

41. minut: Posle centaršuta sa leve strane u peterac bacio se Pedro, zahvatio loptu, odbila se ona od prečku, čini se iza gol linije, ali je sudija rekao da se nastavi akcija, a onda je Pedro u pokušaju da pogodi iz druge prilike nogom u glavu udario Mitrovića i dobio žuti karton.

34. minut: Akcija za udžbenike. Napad Karioka po desnoj strani, centaršut, na penaltiku je volej uhvatio Arana, svi su samo pogledom ispratili kako se lopta zakoprcala u suprotnom ćošku mreže - 0:1

32. minut: Posle nabačaja sa leve strane probao je Milutin Vidosavljević glavom iz peterca, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

24. minut: Probao je Nino, gađao je donji desni ćošak, ali je Gordić još jednom bio siguran.

22. minut: Lopta ubačena u peterac, bila je trka ko će pre do lopte, golman i kapiten Gordić ili napadač Pedro, pre je stigao Gordić.

12. minut: Korner za Brazil. Lopta je padala na ivicu peterca, utrčao je Pedro, šutirao glavom, lopta je liznula prečku sa gornje strane i završila u gol autu.

11. minut: Centrirao je Milosavljević u peterac, ali napadač Orlića nije stigao do lopte.

3. minut: Centaršut sa leve strane, ali je Pedro loše reagovao u srcu kaznenog prostora Srbije

1. POLUVREME:

Mlada reprezentacija Srbije (U21) je pre dva dana remizirala sa Rusijom (0:0).

Sada je čeka novi izazov. Puleni selektora Zvonka Živkovića odmeriće snage sa Brazilom (U 23).

Rival je olimpijski šampion, a sada se sprema za nastup u Tokiju gde brani zlato iz Rija 2016.

Meč je imao lepu uvertiru, Nikola Lazetić, direktor mlađih kategorija FSS ugostio je Klaudija Branka, koordinatora mlađih selekcija FS Brazila, čuvenog reprezentativca koji je sa Romariom, bebetom, Dungom i ostalima trijumfovao na Mondijalu 1994. u SAD.

- Drago nam je da se Klaudio Branko i kompletna ekspedicija Brazila osećaju prijatno u Srbiji - rekao je Nikola Lazetić. - Obojica smo igrali u Đenovi, on početkom 90-tih, ja naravno kasnije, ali imali smo dovoljno razloga da oživimo neke uspomene iz tog divnog kluba i grada. Moram da kažem da nas je Branko zamolio da im izađemo u susret i naš meč odigramo, kako su oni rekli, na još jednoj poznatoj „Marakani“, našem „Rajku Mitiću“. Izašli smo im u susret.