VAŽAN TRIJUMF U GOSTIMA! Liverpul savladao Mančester!
EPA/ Michael Regan

Bio je to odloženi susret 34. kola, koji je trebalo da se odigra 2. maja, ali je tada sve odloženo zbog protesta navijača Junajteda.

Protestovali su i danas pre meča, ali utakmica se opak odov puta odigrala i dobili su je gosti i to potpuno zasluženo.

U desetom minutu, Mančester junajted je došao do prednosti. Posle kombinacije po desnoj strani, Bruno Fernandeš je šutirao, na loptu je naleteo Filips i skrenuo je u sopstvenu mrežu.

U 34. minut Dijego Žota doneo je izjednačenje "redsima", da bi pred sam kraj prvog poluvremena Roberto Firmino doneo vođstvo gostima.

Isti igrač je na samom početku drugog poluvremena pogodio  za 3:1, da bi u 68. minutu Rašford smanjio na 3:2.

Konačan rezultat postavio je Salah u 90. minutu i tako ostavio Liverpul u borbi za Ligu šampiona.