Zvezda - Nefči

Crveno-beli su nastavili tako seriju pobeda i sjajnih igara na pripremnim utakmicama.

Utakmicu je obeležila potpuna dominacija ekipe Baraka Bahara, naročito u prvom poluvremenu.

Kontrola utakmice srpskog šampiona došla je do izražaja već u devetom minutu kada je pokrenuta sjajna kontra. Dugu loptu poslao je Srđan Mijailović nakon što je oduzeta rivalu, Olajinka je potražio Krasoa koji je “izbacio” Ivanića u prostor, a ovaj hladnokrvno završila akciju.

Nefči zaista nije imao način na koji bi mogao da odgovori Crvenoj zvezdi koja je bila dominantnija u svakom segmentu igre. Tako se nije dugo čekalo ni na drugi gol, a njega je Osman Bukari poprečnom loptom pripremio za Stefana Mitrovića koji solo akcijom i levom nogom završava egzekucijom u 16. minutu.

Na 3:0 povisio je Osman Bukari u samom finišu prvog dela.

U drugom poluvremenu je značajno opao ritam utakmice.

Nefči je zaigrao nešto bolje, ali je Zvezde sve vreme imala kontrolu.

Konačan rezultat postavio je Šljivić u 81. minutu posle nove sjajne akcije.

Crvenu zvezdu do kraja turnira očekuje još jedan meč i to protiv Fenerbahčea u sredu, 12. jula.

Crvena zvezda - Nefči 4:0 (3:0)

Strelci: Ivanić 8, Mitrović 17, Bukari 45, Šljivić 81

Stadion: Zenitov trening kamp

Sudija: Artem Ljubimov

Crvena zvezda:Glazer (Popović od 45.) – Eraković (od 65. Milunović), Mijailović (od 65. Kanga), Dragović (Spajić od 45.) – Nedeljković (od 65. Nikolić), Stamenić (od 65. Ado), Bukari (Mijatović od 45.), Mitrović (od 65. Rodić) – Ivanić (Šljivić od 65.) – Kraso (Kangva od 65.), Olajinka (od 65. Lučić).

Nefči:  Brkić - Kverkvelija, Salahli, Aliev, Buldov - Jusifi, Israfilov, Ozobić, Zulfugarli (od 30. minut Lebon), Hajijev - Saldania.

90. minut - Kraj! Pobeda Crvene zvezde 4:0!

81. minut - Goooool! Sjajna akcija Zvezdine dece, Šljivić je strelac za velikih 4:0!

75. minut - Opao je ritam meča u drugom poluvremenu.

65. minut - Posle 65 minuta fudbala fudbaleri Nefčija su uputili prvi šut ka golu Crvene zvezde. Izgubili su loptu fudbaleri Crvene zvezde, potom je Mahmudov se izborio za poziciju i uputio udarac ka golu Popovića. Lopta je išla direktno u golmana crveno-belih, tako da nije bilo nikakvih problema.

59. minut - Prva šansa u drugom poluvremenu za crveno-bele, prošao je Mitrović po boku, centraio, a onda se napravila gužva u kaznenom prostoru. Na kraju ništa od gola.

48. minut - Prva opasnost pred golom Crvene zvezde u drugom delu. Probio je Lebon, a Zvezdini štoperi počistili opasnost u petercu. Potom novi nalet Nefčija, ali i odličan blok Mirka Ivanića.

FK Crvena zvezda

46. minut - Jovan Mijatović ulazi u igru umesto Osmana Bukarija.

Poluvreme, Zvezda vodi 3:0!

45. minut - Goooool! Zvezda vodi 3:0, strelac je Bukari, u ulozi asistenta našao se Mitrović.

42. minut - Probao je Kraso iz slobodnog udarca, ali je živu loptu zhvatio Brkić

38. minut - Prva šansa za Nefči, ali Glazer sjajno reaguje.

31. minut - Igra se uglavnom odivija ispred gola Nefčija

23. minut - Još jedna dobra akcije Mitrovića. Na kraju je Olajinka napravio faul nad Brkićem.

18. minut - Gooool! Rapsodija fudbalera Zvezde, Stefan Mitrović je duplirao prednost.

9. minut - Goooool! Zvezda vodi novim golom Mirka Ivanića. Sjajni vezista se našao oči u oči sa golmanom posle dodavanja Krasoa i poslao ga na pogrešnu stranu, za vođstvo crveno-belih!

5. minut - Prekid u Sankt Peterburgu. Ostao je Ozobić na zemlji, posle duela sa Dragovićem. Nije bilo faula.

1. minut - Utakmica je počela.

17.39 - Zanimljivo je da je Nefči tokom turnira u Rusiji dobio novog trenera, rel je o legendarnom Rumunu Adrijanu Mutuu. Međutim, on je tek danas doputovao u Rusiju, tim će sa klupe predvoditi jedan od trenera iz stručnog štaba Igor Getman.

17.35 - Kao i Crvena zvezda i Nefči je odigrao jedan meč na PARI Kupu. Predstavnik Azerbejdžana je poražen od Zenita sa 1:3.

17.32 - Nema Gelora Kange, umesto njega igraće Osman Bukari, što će dovesti do nekih promena u sistemu crveno-belih. U špicu ćemo gledati tandem Olajinka-Kraso.

17.30 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskoj utakmici u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Nefči. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Sankt Peterburga.