KATAIJEVA BOMBA ODUŠEVILA SVE Gol zvezdinog "Magika" se našao među deset najboljih u Ligi Evrope (VIDEO)

Crveno-beli su učestvovali u grupnoj fazi Lige Evrope, a rivali su im bili Monako, Trabzonspor i Ferencvaroš. Neubedljivim partijama, uz četiri poraza i samo dve pobede, nisu prošli u nokaut fazu, ali su neki potezi prvotimaca sa "Marakane" privukli pažnju.

Na kraju, kad su se sumirali utisci i birali najbolji, majsotrija Kataija protiv Trabzona (2:1) na "Marakani" nije prošla nezapaženo. U 37. minutu, pri rezultatu 0:0, primio je loptu na ivici šesnaesterca i iz prve matirao golmana Ugurdžana Čakira.

POVRATAK REALNA OPCIJA Leo želi da se vrati u Barselonu, voleo bih da ga vidim tamo

KATAIJEVA BOMBA ODUŠEVILA SVE Gol zvezdinog

Alo, Marko Metlaš

Taj pogodak protiv Trabzona bio je Kataijev 15. u evropskim takmičenjima za Crvenu zvezdu, čime je na večnoj listi prestigao Darka Pančeva, koji ih je dao 14. Prethodno, kreator igre crveno-belih pogodio je i protiv Ferencvaroša na "Marakani" (4:1). U pomenutom takmičenju Katai je igrao u svih šest mečeva, mada nijednom nije na terenu proveo 90 minuta.

U Superligi je bio jedan od najboljih i na 29 mečeva dao je 17 golova uz osam asistencija. To znači da će dobiti i nagradu "Bora Kostić" koju klub tradicionalno dodeljuje najefikasnijem igraču tima.