CRVENO-BELI URAGAN PROTUTNJAO PODGORICOM Kampaco i Mitrović vodili Zvezdu do ubedljive pobede protiv Budućnosti (VIDEO)

Očekivao se pravi košarkaški derbi, duel dve ekipe koje su prethodnih godina vodile velike bitne u finalnim serijama na Jadranu, ali večeras se u "Morači" pitala samo Crvena zvezda.

Prilično umorni crveno-beli pronašli su dovoljno energije i snage da preko odmornog Fakunda Kampaca dođu do jedne od najbitnijih pobeda u borbi za prvo mesto na tabeli i prednost domaćeg terena u eventualnom finalu.

Po prvi put su u rosteru Zvezde bili Kampaco, Nemanja Nedović i Luka Vildoza, ali još uvek ih "zvezdaši" nisu videli zajedno na terenu. Uspeo je Duško Ivanović da odmori Nedovića koji je igrao svega sedam minuta, dok je Vildoza na terenu bio 15. Ni to nije pomoglo Podgoričanima.

ABA liga/Buducnost VOLI/Filip Roganović

Plesao je Kampaco, koji je pronašao konekciju sa Lukom Mitrovićem. Argentinac je u serijama sebi upisivao asistencije i poklanjao poene krilnom centru crveno-belih. Na kraju je imao dabl-dabl sa 14 poena i 12 asistencija.

Domaćin je pokušavao u serijama da odgovori, ali je uvek nekako Ognjen Dobrić bio čovek koji je sve sekao poenima i na kraju je Zvezda došla do jedne od najubedljivijih pobeda u "Morači".

Najefikasniji igrač meča bio je Luka Mitrovič sa 21 poenom, a Dobrić je meč završio sa 18. Kod domaćih jedini raspoloženi i jedini dvocifreni bio je Erik Grin sa 18, dok je Džej Džej Obrajan dodao osam poena uz sedam skokova.

Standings provided by Sofascore

BUDUĆNOST - CRVENA ZVEZDA 56:76 (12:19, 13:17, 18:16, 13:23)

Hala: Morača, Sudije: Damir Javor, Sašo Petek, Tomislav Stapić

BUDUĆNOST: Rejnolds 3, Bel Hejns 6, Šehović -, Atić 3, Kaba -, Lazić 4, O'Brajen 8 (7sk), Ilić 3, Drobnjak 6, Popović 5, Grin 14, Kamenjaš 4.

CRVENA ZVEZDA: Holand -, Vildoza 5, Lazarević 2 (6sk), Kampaco 14 (12as, 8uk), Mitrović 21, Lazić 5, Dobrić 18, Ilić 2, Nedović -, Marković -, Petrušev 7, Bentil 2.

KRAJ!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Poenima Branka Lazića stavljena je tačka na ovaj meč.

37. minut - Sjajan pas Kampaca za Vildozu i Zvezda ima 24 poena prednosti.

36. minut - Kamenjaš nakon skoka u napadu prekida veliku seriju Zvezde. Onda sjajni Kampaco poentira uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje za "plus 20".

35. minut - Dobrić lagano dolazi do 18 poena. Nakon toga nesportski faul Popovića i 11 poena Kampaca koji je stigao do dabl-dabl učinka. Nakon toga i 12. asistencija za trojku Petruševa.

33. minut - Fauliran Dobrić na šutu za tri, a onda pogađa sva tri penala.

32. minut - Ilić prekida seriju domaćih - 46:55.

31. minut - Poslednja deonica počinje trojkom Ilića i posle dužeg vremena domaćin je na jednocifrenom minusu.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Trojka Popovića za "minus 10".

29. minut - Lazarević dolazi do ofanzivnog skoka i prvih poena na meču.

27. minut - Serija domaćih sada 7:0. Grin je poentirao uz faul Nedovića. Pogađa i dodatno bacanje za 38:49. Prekida seriju Dobrić u kontri.

26. minut - Evo i poenta Bena Bentila, a onda poeni Drobnjaka na drugoj strani. Brze ruke Popovića koji krade loptu Nedoviću i lagano poentira.

24. minut - Hejs najbrži u kontri, a onda Kampaco ponovo za Mitrovića. Argentinac već ima 10 asistencije, još jedan poen mu fali do dabl-dabl učinka.

23. minut - Trojkom Dobrića, Zvezda ide na "plus 18". Odgovara teškim šutem Obrajen.

22. minut - Hejs donosi prve poene domaćinu u drugoj deonici. Nakon toga poeni Kampaca.

21. minut - Nastavljaju Kampaco i Mitrović. Ponovo asistencije Argentinca za poene krilnog centra.

POLUVREME!

20. minut - Lagani poeni Kampaca za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Kontra i lagani poeni za Dobrića. Zvezda ima najveću prednost do sada - 22:34.

18. minut - Mitrović je večeras nezaustavljiv. Sada uz faul pogađa, ali promašuje dodatno bacanje.

16. minut - Apić pogađa za tri. Nakon toga nestvaran potez Kampaca koji protura loptu kroz noge rivalu, asistira Mitroviću za 22:30.

15. minut - Dobrić sada za tri. Dobra rola Zvezdinog košarkaša za 17:25.

13. minut - Sada Dobrić seče seriju domaćina. Pogađa uz faul, a onda siguran i sa dodatnog penala.

12. minut - Aleksa Ilić zakucava i smanjuje razliku na "minus pet", a onda Hejs krade loptu i lagano poentira.

PRVA ČETVRTINA:

7. minut - Prvi šut Kampaca i trojka za 7:16. Onda penali Grina i sada trojka Vildoze za "plus 10".

6. minut - Rejnold trojkom prekida seriju Zvezde.

5. minut - Ponovo sjajni Kampaco za Mitrovića i Zvezda nastavlja sa serijom.

4. minut - Dobar početak meča za Mitrovića koji na dodavanje Kampaca dolazi do šestog poena, pa onda identičan scenario dvojice igrača Zvezde za 4:11.

3. minut - Budućnost do prvih poena dolazi sa penala preko O'Brajana koji je pogodio jedno bacanje, a onda Branko Lazić za tri. O'Brajan onda poentira uz faul, pa Mitrović siguran na prodoru.

1. minut  - Prvi poeni na meču za Zvezdu preko Luke Mitrovića koji se dobro snašao pod obručem.