TURCI MATIRALI ZVEZDU Crveno-beli se kasno probudili protiv Trabzona, Kangva "pocrveneo", Nikolić spasao ekipu ubedljivog poraza
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde vraćaju se sa dalekog gostovanja na Crnom moru sa novim porazom. Trabzon je nošen podrškom oko 25.000 navijača upisao prvu reviju ove jeseni i ostavio crveno-bele na začelju tabele grupe H. Miloš Milojević se odlučio za hrabro rešenje, pa je na klupi ostavio Aleksandra Kataija, dok je njegovo mesto zauzeo Kings Kangva.

Prvo poluvreme proteklo je u minimalnoj ofanzivi domaćih, dok je srpski šampion odlučio da vreba priliku iz kontre. Prva prava prilika donela je pogodak, tačnije nastavak akcije u 16. minutu kada je Trezege oprobao šut sa ivice šesnaesterca. Milan Borjan je intervenisao, ali je posle kornera Egipćanin uposlio Mareka Hamšika na drugoj stativi.

TURCI MATIRALI ZVEZDU Crveno-beli se kasno probudili protiv Trabzona, Kangva

Odbrana Zvezde je zaspala, pa Slovaku nije bilo teško da glavom matira kapitena crveno-belih. Tek tada su Milojevićevi izabranici proigrali, a prvi put kad se domaća publika uhvatilo za glavu bilo je u 33. minutu. Kangva je povukao kontru, proigrao Osmana Bukarija, ali je njegov šut bio izblokiran.

Da će Zvezda teško do izjednačenja bilo je mnogo jasnije u 63. minutu kada je Kangva bio neoprezan i zaradio isključenje. Pobedu je nagivestio brzonogi Trezege u 67. minutu nakon što je Gelor Kanga izgubio loptu na 20 metara od gola koji brani Borjan.

Veljko Nikolić je u 89. postavio konačan rezultat posle lepe akcije i asistencije Ibrahima Mustafe. Na redu je reprezentativna pauza, ali i mnogo posla za Milojevića. Crveno-beli će naredni meč sa liderom grupe H, Ferencvarošem koji je uspeo u Monte Karlu da savlada Monako (1:0).

Trabzon-Crvena zvezda (2:1)

Stadion: "Šenol Guneš"

Sudija: Saša Štegeman (Nemačka)

Gledalaca: 25.000

Trabzon: Čakir - Densvil, Vitor Hugo, Bartra, Striger Larsen - Hamšik, Trezege, Bardhi, Bakesetad, Omur, Gomez

Crvena zvezda: Borjan - Rodić, Eraković, Milunović, Dragović, Kanga, Kangva, Sanogo, Srnić, Bukari - Pešić

Drugo poluvreme:

89. minut - Golll! Veljko Nikolić smanjuje prednost crveno-belih!

85. minut - Ponovo je Trezege bio u sjajnoj prilici! Našao se ispred Starhinje Erakovića, ali srećom pa je Borjan sprečio rutinski poraz crveno-belih!

70. minut - Pokušava Milojević još jednom promenom da napravi bil kakvu promenu. Na terenu je Veljko Nikolić umesto Usmana Bukarija.

68. minut - Odmah posle isključenja Kangve, crveno-beli nažalost, primaju i drugi gol, Trabzon vodi 2:0!Trezege je postigao drugi gol za domaću ekipu.

62. minut - Kangva dobija drugi žuti karton! Veliki problem za crveno-bele!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme!

Prvo poluvreme:

19.38 - "Delije" pružaju podršku Zvezdi u meču protiv Trabzona

43. minut - Bez prevelikih iznenađenja. Sigurna igra domaćih, čuvaju rezultat, dok na drugoj strani po koja prilika "bljesne" za crveno-bele, ali je to sve kratkog daha.

33. minut - Najbolju priliku za Zvezdu imao je Bukari! Odličan je to bio kontranapad crveno-belih, ali odlično je intervenisao Čakir!

24. minut - Za sada bolja igra domaćih. Konkretnija igra, više prilika, i veća odlučnost u napadu turske ekipe

16. minut - Goool! Šteta! Hamšik je doneo prednost Trabzonu!

11. minut - Kanga je asistirao za Bukarija, međutim, za sada bez konkretnih prilika za obe ekipe

8. minut - Probao je urugvajski napadač Gomez da pripreti Milanu Borjanu, ali ništa od te akcije

3. minut - Imao je sjajnu šansu Aleksandar Pešić već na početku utakmice! Malo mu je nedostajalo da dođe do lopte pre Čakira i matira turskog golmana

1. minut - Utakmica je počela!