STRELCI: Spasić u 13. i Lukić u 54. minutu za Radnik, a Ben u 57. za Zvezdu.

Radnik: Ranđelović – Hodžić, Radmanovac, Simonović, Bogdanovski (od 79. Petrović), Lukić, Oreščanin, Petrović (od 60. Biber), Stojanović, Spasić - Milovanović.

Crvena zvezda: Borjan – Eraković, Dragović, Degenek (od 46. Gajić), Gobeljić (od 72. Živković) - Sanogo, Kanga, Falko (od 46. Krstičić), Ivanić - Ben (od 77. Lazetić), Dioni (od 46. Pavkov).

SUDIJA: Novak Simović.

Crvena zvezda je izgubila od Radnika 1:2 u Surdulici i tako napravila džinovski korak unazad u trci za titulu. Zvezda sad ima čak pet bodova manje od zahuktalog Partizana i imaće izuzetno težak zadatak da nadoknadi taj minus.

Niko nije mogao ni da nasluti da će prvi poraz u sezoni u Superligi Zvezda doživeti na gostovanju do ovog kola pretposlednjem Radniku, koji je bio bez pobede sedam kola u nizu. Radnik pre današnje pobede nijednom nije slavio kod kuće ove sezone.

Apsolutni heroj pobede domaćina, verovatno i najveće u klupskoj istoriji, je golman Stefan Ranđelović. Briljirao je čuvar mreže, igrači Zvezde nisu imali rešenje za njega, a uz to su i prilično loše odigrali veći deo meča. Spasić je takođe bio odličan, uz postignut gol, bio je učesnik i kod drugog pogotka.

Utešni gol za Zvezdu dao je Ben, ali četvorostruki uzastopni šampion nije imao snage da stigne makar do boda, pa bi ovaj kiks mogao preskupo da ga košta, pogotovo jer su pred ekipom još tri vezana ligaška gostovanja.

Tok utakmice pratite mogli ste da pratite uživo na portalu Alo.rs

KRAJ!

90+5. minut - Dragović je ponovo bio blizu gola, ali Ranđelović briljira

​90+3. minut - I Hodžić je zapisan zbog odugovlačenja

90+1. minut - žuti karton za golmana Ranđelovića zbog odugovlačenja

Igraće se sedam minuta nadoknade

89. minut - Pavkov je šutirao iz prve, ali još bolje reagovao golman Radnika

86. minut - STATIVA! Okvir gola pogađa Rišairo Živković

84. minut - pokušaj Dragovića brani Ranđelović

78. minut - Bogdanovski je imao jedan na jedan sa Sanogom u kontranapadu, ali je defanzivac Zvezde bio uspešniji i oduzeo mu loptu. Umalo potom Borjan da omogući Radniku novi gol lošim uspucavanjem, ali je imao sreće.

77. minut - mladi Lazetić je zamenio strelca Bena

72. minut - u igri je i Rišairo Živković

70. minut - žuti karton za Krstičića

67. minut - Oreščanin je bio u šansi da postigne i treći gol za Radnik posle kornera, ali je Borjan bio brži do lopte.

62. minut - Ivanivić je loše šutirao, moglo je to mnogo bolje

Kakva utakmica u Surdulici

57. minut - GOOOOOOOOL! Zvezda smanjuje, strelac je Ben, posle asistencije Pavkova

54. minut - GOOOOOOL! Viktor Lukić matira Borjana. Lukić je natrčao na odbitak posle šuta Spasića i odbrane Borjana

52. minut - ponovo su gosti potrčali ka sudiji Simoviću, jer su smatrali da je morao da im bude dosuđen penal, zbog igranja rukom Radmanovca, ali iz VAR sobe se ponovo nisu oglasili

49. minut - Pavkov i Kanga su pokušali, ali za sad još nema izjednačenja

48. minut - strelac gola Spasić je treći igrač Radnika sa žutim kartonom, dobio ga je zbog oštrog starta na Gajića

46. minut - trostruka izmena u Crvenoj zvezdi, Pavkov, Krstičić i Gajić menjaju Dionija, Degeneka i Falka

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

43. minut - VAR soba nije reagovala, a iz Zvezde su tražili penal, jer je delovalo da je lopzta pogodila Oreščanina u ruku

36. minut - Falko šutira pravo u Ranđelovića

35. minut - Stojanović je postao prvi igrač sa javnom opomenom, zbog faula nad Benom

27. minut - Zvezda je sve bliža golu, dva puta je zapretila u jednom napadu, prvo je Falko blokiran, a potom volej Kange nije bio precizan

23. minut - Dragović je probao posle kornera, ali nije bilo opasnosti za gol domaćina

22. minut - šansa za Radnik, pošto Borjan izašao van svog kaznenog prostora u 22. minutu i intervenisao glavom, a lopta je došla do Filipa Petrovića, koji je uspeo je da lobuje Zvezdinog golmana i pošalje loptu u okvir gola, ali, nedovoljno jako pa je kapiten gostiju stigao da interveniše

21. minut - lak posao za Ranđelovića posle centaršuta Dionija

13. minut - GOOOOOOOL! Vodi Radnik, Spasić je strelac, a iz Zvezde su ljuti jer smatraju da je pogotku prethodio prekršaj nad Kangom, ali se iz VAR sobe nisu oglasili

11. minut - pokušaj Dionija, ali je Ranđelović bio dobro postavljen

6. minut - slobodan udarac za Zvezdu sa 20-tak metara, ali je Benov udarac pogodio živi zid

4. minut - Spasić je prvi imao i šansu za gol. Posle kornera koji je iznudio zakačio je loptu glavom, ali je ona otišla pored gola Zvezde