HRABRA ZVEZDA POKLEKLA U ZAVRŠNICI! CSKA upisao pobedu na domećem terenu u pravom košarkaškom ratu!
EPA/ MAXIM SHIPENKOV

Bio je ovo sjajan meč. Obe ekipe su dale sve od sebe, ali ruski tim je izašao kao pobednik.

Od samog starta obe ekipe su krenule žestoko. U prvoj četvrtini igralo se bukvalno poen za poen, već se tad dalo naslutiti da nas očekuje veoma neizvesna utakmica.

Prva četvrtina je završila rezultatom 21:17 u korist Crvene zvezde.

U drugoj četvrtini gledali smo sličan tempo igre. imala je Zvezda je u jednom momentu  +7, ipak prvo poluvreme se završilo nerešenim rezultatom (42:42).

Treću četvrtinu je bolje počeo CSKA koji je došao u prednost, ali uskoro je Zvezda ponovo ušla u ritam. Treća četvrtina je takođe završila nerešenim rezultatom.

CSKA je u poslednjoj četvrtini uspeo da se odvoji na +8, ali ponovo je usledila odlična serija crveno-belih. Isticali su se Kalinić i Kuzmić, ipak u odlučujućim momentima CSKA je imao više koncentracije što im je na kraju donelo pobedu.

CSKA-Crvena zvezda (78:76)

Hala: Megasport arena

CSKA:Lundberg(8), Bolomboj(11), Komenko(0), Ukov(3), Ivlev, Haket(2), Antonov(3), Fojtman(12), Klajburn(18), Grigoris, Kurbanov(5), Šved(16)

Crvena zvezda: Lazarević(2), Volters(16), Uskoković(0), Davidovac(2), Mitrović(4), Kalinić(11), Dobrić(10), Holins(5), Simonović(2), Ivanović(10), Kuzmić(14)

Kraj utakmice - CSKA je pobedio rezulatom 78:76

38. minut - Postiže Šved trojku (76:71)

37. minut - Pogađa Lundberg za dva poena (73:71)

36. minut - Precizan Volters za dva poena (69:67). U sledećem napadu Kuzmić je efektno zakucao (69:71)

35. minut - Kalinić za tri poena

34. minut - Dva poena za Klajburna (69:62)

32. minut - Pogađa Vojtman za tri poena (63:59)

Kraj treće četvrtine - Rezultat uje 57:57

29. minut - Klajburn pogađa za tri poena (54:55)

28. minut - Prekršaj nad Ivanovićem (51:55)

26. minut - Odlična dva poena Davidovca, s druge strane precizan Kurbanov (49:52)

24. minut - Postiže dva poena Volters

22. minut - Odličan početak drugog poluvremena za ekipu Crvene zvezde (42:46)

Poluvreme - Ekipe na poluvreme odlaze sa nerešenim rezultatom (42:42)

19. minut - Volters postiže dva poena, Itudis je zatražio tajm-aut (37;39)

18. minut - Precizan Nikola Kalinić za tri poena  (32:35)

16. minut - Pogađa Lundberg oba slobodna bacanja (28:32)

15. minut - Ponovo efikasan Kuzmić, Itudis je zatražio tajm-aut (25:30)

14. minut - Kuzmić precizan dva poena

13. minut - Postiže Ivanović dva poena (20:23)

12. minut - Tri poena za CSKA (20:21)

Kraj prve četvrtine - Zvezda vodi rezultatom 21:17

9. minut - Novi poeni sa distance Ognjena Dobrića

8. minut - Ponovo precizan Ognjen Dobrić

7. minut - Pogađa Dobrić zas dva poena (11:12)

6. minut - Precizan Šved sa slobodnih bacanja (9:6)

4. minut -.Pogađa Volters za vođstvo Crvene zvezde (5:6)

2. minut - Pogađa Ostin Holins (3:2)

1. minut - Pogađa uz prekršaj  Kurbanov, a zatim je bio precizan sa slobodnog  bacanja

18.35 -  Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezda protiv CSKA u Evroligi