ZVEZDA SRUŠILA MAKABI! Muk u Tel Avivu, šestostruki šampion Evrope nije imao rešenje za briljantnu igru crveno-belih!

Bio je ovo fantastičan performans crveno-belih, od prvog minuta krenuli su žestokim tempom što je rezultiralo ubedljivom pobedom.

Zvezda je od samog starta  krenula silovito, na početku meča je imala seriju od 8:0.

Sve je išlo od ruke pulenima Dejana Radonjića, ni u jednom momentu nisu odustali od svog načina igre u napadu i odbrani.

Nastavila je Zvezda u svom ritmu u drugoj četvrtini, u jednom momentu su imali +15, ali onda je usledila dobra serija Makabija. Zvezda je na pauzu otišla sa +8 (35:27).

Treća četvrtina je verovatno bila najbolja za tim Dejana Radonjića. Najviše su se isticali Kalinić i Volter koji su predvoili tim. Pred sam, kraj četvrtine Volters je postigao dve uzastopne trojke, a Zvezda je u poslednju četvrtinu ušla sa rezultatom 54:37.

U prvoj polovini poslednje perioda igre, Zvezda je odlučno držala svoju prednost, a pogotovo su im od ruke išle trojke, tako da su u jednom momentu imali +21.

Pred sam kraj Makabi se približio Crvenoj zvedi, ali crveno-beli su meč završili sa +12 (63:75)

MAKABI:CRVENA ZVEZDA (63:75)

Hala: "Menora Mivtačim" (Tel Aviv)

Sudije: Matej Boltauzer, Mikele Rosi, Janis Fufis

Makabi: Vilbekin(18), Kaloiro(9), Vilijams(6),,Rejnolds(2), Sorkin(2), Dibartomoleo(2), Blajzer(3),Nunali(5), Lesor (16)

KK Crvena zvezda: Lazarević(6), Volters(17),Davidovac(2), Mitrović(12), Kalinić(19), Dobrić(8), Simonović(6), Ivanović (4), Kuzmić (1)

Kraj utakmice - Zvezda je pobedila rezultatom 75:63

39. minut -  Precizan Mitrović za dva poena - 56:70

38. minut -Trojku postiže Vilbekin (55:68)

36. minut - Trojkom Nikole Kalinića Zvezda dolazi do +21

35 minut - Sjajni Volters postiže tri poena (46:64)

33. minut - Dobrić precizan za tri poena (44:61)

31. minut - Dobrić precizan za dva poena, s druge strane Vilbekin postiže tri poena, ali odmah u brzoj akciji  Zvezdi Lazarević pogađa za dva poena (40:58)

Kraj treće četvrtine - Vodi Zvezda rezultatom (37:54)

30. minut -  Ponovo trojka Voltersa

29. minut - Postiže trojku Volters (37:51)

28. minut - Ponovo Zvezda ima dvociifrenu prednost (37:48)

26. minut - Dva poena Nikole Kalinića

24. minut .  Siguran Mitrović sa slobodnih bacanja

22. minut - Odličan Ivanović precizan za dva poena posle asistencije Mitrovića

21. minut - Reynolds postiže dva poena

Kraj druge četvrtine -  Zvezda vodi rezultatom 35;27

19. minut - Samo jedno slobodno bacanje je ubacio Lesor (25:35)

17. minut - Polovičan učinak Ognena Kuzmića sa slbodnih bacanja (22:33)

16.  minut - Kalić oba puta precizan sa slobodnih bacanja (22:30)

15. minut -Precizan Kaldoraio sa slobodnih bacanja  (21:28)

13. minut - Druga trojka Marka Simonovića, a zatim je Ivanović bio precizan za dva poena

12. minut - Tvrd početak druge četvrtine

Kraj prve četvrtine -  Crvena zvezda vodi rezultatom 20:10

10. minut -  Postiže dva poena Kalinić

9. minut - Gledamo odličnu igru na parketu

7. minut - Dva poena za Dobrića

5. minut - Mitrović prekida seriju Makabija od dva uzastopna koša (12:4)

4. minut - Odlična odbrana Crveno-belih, nakon koje je Volters postiga dva poena (0:10)

3. minut - Davidovac postiže nove poene za Crvenu zvezdu

2. minut - Pogađa Kalinić za dva poena, a zatim i Volters

1. minut -  Precizan Kalinić oba puta sa slobodnih bacanja (0:2)