MALO JE FALILO! Loš start I greške u ključnim momentima koštali Zvezdu pobede, Đorđević I Fenerbahče trijumfovali!

Bio je ovo veoma neizvestan meč, Fenerbahče je bolje počeo, ali Zvezda vrlo brzo dodala gas I gledali smo veoma napetu utakmicu.

Turski tim je dosta bolje ušao u meč, igrali su fantastično imali su rezultatski prednost od 14:0, a crveno- beli nisu imali jasan odgovor ana njihovu igru.

Ipak, uspeli su da se saberu puleni Dejana Radonjića i napravili su seriju od 8:0. Prva četvrtina je završila rezultat 15:12 u korist Fenerbahčea.

Dosta bolje je ušla Zvezda u drugu četvrtinu,  a onda su usledila dva minuta bez poena, oba tima su imali dosta promašaja. Do kraja poluvremena Fenerbahče je držao prednost, a poluvreme je završilo rezultatom (28:26).

U prvoj polovini treće četvrtine crveno-beli su bili odlični, ali u drugoj je Fenerbahče je uspeo ponovo da se odvoji pred sam kraj ove deonice.

Sličnu igru smo gledali i u poslednjoj četvrtini, crveno-beli su bili solidni, ali u momentima kada je trebalo da preuzmu incijativu to se nije desilo. Utakmica se završila rezultatom 61:57 u korist Fenerbahčea.

Najkorisiniji u Crvenoj zvezdi je bio Ivanović sa 16 poena, dok je Fener predovio Pjer (13).

Fenerbače-Crvena zvezda (61:57)

Hala: Ulker sports Arena

Fenerbahče: Šajok(4), Akpinar(2), Mahmutoglu(6),  De Kolo(7), Henri(4), Pjer(13), Veseli(8), Buker(8), Polonara(7), Duverioglu(2)

Crvena zvezda: Lazarević(6), Volters(9), Mitrović(4), Kalinić(9), Holins(5), Simonović(0), Ivanović(16), Kuzmić(8)

Kraj Utakmice - Fenerbahče je pobedio rezultatom 61:57

38. minut - Plus osam za ekipu Fenerbahčea (60:52)

37. minut - Pogađa Holins za dva poena iz kontre

36. minut - Dva promašaja Holinsa za tri poena (51:47)

34. - minut - Pogađa Ivanović, a zatim je bio siguran sa slobodnih bacanja (49:47)

33. minut - Pogađa Veseli sa poludistance (49:44)

32. minut - Nakon odlične odbrane Crvene zvezde, Lazarević je efektno zakucao

31. minut - Pogađa uz prekršaj Nejt Volters, a zatim je bio precizan sa slobodnog bacanja

Kraj treće četvrtine - Fenerbahče vodi 45:37

30. minut  - Polonara postiže tri poena (45:35)

29. minut - Ponovo poeni za Fener (40:35)

28. minut - Dva poena Nejta Voltersa (37:35)

27. minut - Pogađa Pjer za tri poena, a zatim je Veseli bio precizan za dva

26. minut - Loš pas Nikole Kalinića, lopta je otišla u aut

24. minut - Dosta promašaja na obe strane

22. minut - Holins postiže tri poena za vođstvo

21. minut - Postiže Mitrović dva poena

POLUVREME- Fenerbahče vodi rezultatom 28:26

19. minut - Ivanović pogađa oba slobodna bacanja za izjednačenje

18. minut - Nikola Kolinić postiže dva poena, tajm maut traži Aleksandar Đorđević

17. minut - Tajm-aut traži Dejan Radonjić

16. minut - Henri pogađa za vođstvo Fenerbahčea (24:22)

14. minut - Konačno vodi Crvena zvezda

13. minut - Šutirao je Ivanović za tri poena, ali nije pogodio, ipak prilikom skoka fauliran je Simonović

12. minut - Četvrti poen za Lazarevića

11. minut - Sudije su svirale Kaliniću korake, s druge Fenerbahče postiže dva poena

Kraj prve četvrtine - Fenerbahče vodi rezultatom 18:15

9. minut - Postiže trojku Nikola Kalinić (16:13)

8. minut - Ivanović odličnim potezom dolazi do dva poena (16:10)

7. minut - 8:0 serija Crvene zvezde

6. minut -  Kalinić daje prve poene za Crvene zvezde

4. minut - Odlično su se snašli igrači Fenerbahčea u defanzivi, a zatim je Buker atraktivno zakucao

3. minut - Totalna dominacija Fenerhbačea (10:0)

2. minut - Buker oba puta precizan sa slobodnih bacanja (8:0)

1. minut - Odličan početak Fenerbahčea, vode rezultatom 4:0

19:25 - Dobrodošli na naš blog posvećen utakmici Crvene zvezde i Fenerbahčea u Evroligi