CRVENA ZVEZDA I VOJVODINA ODIGRALI BEZ GOLOVA Šampion loše krenuo u odbranu titule (FOTO, VIDEO)

Branilac trofeja Crvena zvezda u 1. kolu na stadionu "Rajko Mitić" dočekala je novosadsku Vojvodinu.

Posle duže vremena navijači su se vratili na stadion, njih 20.360.

Ipak, golovima nisu svedočili, bar ne priznatima.

Bila je bolja Crvena zvezda, ali Ben i Pavkov nisu iskoristili zicere u drugom poluvremenu.

Crvena zvezda - Vojvodina 0:0

Beograd - Stadion: Rajko Mitić. Sudija: Lazar Lukić. VAR sudija: Dalibor Đurđević.

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Gajić (od 46. Bakajoko), Babić, Dragović, Rodić (od 75. Eraković), Ivanić, Krstičić, Katai, Sanogo (od 46. Kanga), Ben (od 70. Falko), Krstović (od 75. Pavkov).

VOJVODINA: N. Simić, Bjeković (od 28. Cucin), Devetak, Stevanović, Kovačević, Čović, Topić (od 60. Maksimović), Busnić, Novevski (od 82. Bastajić), V. Simić, Mrkaić (od 60. Zukić).

90+7. minut: Vojvodina postiže gol, ali Čović je u ofsajdu.

90+4. minut: Dobra prilika za Falka, ali je lopta na putu ka mreži pogodila u nogu igrača Vojvodine i skrenula pored stative.

90+3. minut: Kanga za Kataija lob bas na peterac, šut glavom, sjajno brani Simić zicer, sudija pokazuje i da je bio ofsajd.

90+2. minut: Golman Simić zbog zadržavanja igre dobija žuti karton.

90. minut: Četvrti sudija pokazuje da će se igrati sedam minuta nadoknade.

86. minut: Posle kornera Čović gađa glavom i za malo promašuje.

84. minut: Zicer za Pavkova posle sjajnog dodavanja Kataija, ali napadač sa šest metara po zemlji gađa pravo u golmana.

82. minut: Bastajić je ušao umesto Novevskog.

78. minut: Falko je sprečio kontru faulom i dobio žuti karton.

77. minut: Devetak je igrao rukom u kaznenom, ali ga je pogodila u lakat posle odbitka od njegovog igrača, VAR je brzo otklonio sumnju.

75. minut: Eraković i Pavkov su poslednje dve izmene u timu Zvezde.

71. minut: Busnić rukom zaustavlja loptu i sprečava kontru Zvezde, dobija žuti karton.

70. minut: Falko menja Bena.

62. minut: Krstičić zbog starta nad Kovačevićem dobija žuti karton.

60. minut: Zukić i Maksimović su nova lica u timu Vojvodine.

53. minut: Spiker je zvanično objavio - na stadionu je 20.360 navijača.

51. minut: Sa leve stative na desnu prebacuje loptu Katai, vraća je u srce peterca uklizavanjem Ivanić, tamo je Ben koji je sa tri metra šalje preko prečke. Bilo je teže promašiti nego pogoditi.

48. minut: Polukontra Vojvodine, neometan je sa 17 metara šutirao Novevski, ali je odbranio Borjan.

47. minut: Velika prilika za Zvezdu. Šut Ivanića, lopta pogađa igrača Vojvodine, skreće ka Krstoviću, pogađa i njega, golman je već bio na pogrešnoj strani, ali je lopta polako prošla pored stative.

46. minut: Ušli su Bakajoko i Kanga, Novosađani nisu menjali na pauzi.

2. POLUVREME:

44. minut: Bomba Kataija sa 18 metara završava tik pored stative.

42. minut: Gužva u kaznenom gostiju, šut Kataija iz mrtvog ugla brani Simić, onda lopta dolazi do Bena, on ima Cucina na leđima na šest metara, okreće se i šutira, pogađa stativu.

34. minut: Ivanić šutira sa 14 metara, ali slabo, po sredini gol. Lak je lopta plen za Simića.

33. minut: Volej Krstičića sa 17 metara, lopta se odbija od zemlju pred golmanom Simićem, jedva brani, u nastavku akcije sa četiri metra proba Katai glavom, ali lako to brani Simić.

30. minut: Mrkaić šutira sa 16 metara posle dobre kontre, nekako brani i odbija loptu Borjan, Cucin natrčava, šutira, Dragović se bacio u blok, lopta je od njega skrenula malo pored stative u korner.

28. minut: Marko Bjeković je pokušavao desetak minuta, ali nije mogao, povreda je bila jača, zamenio ga je Luka Cucin.

19. minut: Levi bek Zvezde Rodić je prvi "požuteo" posle oštrijeg starta.

13. minut: Umalo greška Zvezdine odbrane pred svojim kaznenim, ali se ni gosti nisu najbolje snašli.

4. minut: Ivanić je prilikom centaršuta pogodio Busnića u glavu. Neprijatno, ali se igrač Novosađana brzo pribrao.

1. minut: Pokušaj Novosađana sa dvadesetak metara, Borjan je pogledom ispratio loptu koja je prošla podalje od gola.