CRVENO-BELI BEZ MILOSTI PREMA ČAČANIMA! Zvezda stotkom deklasirala Borac i povela u polufinalu!

Crvena zvezda je fenomenalno šutirala za tri poena, naročito u prvom poluvremenu. U prvoj deonici su trojke šutirali 7/8.

Već na poluvremenu ekipa Dejana Radonjića je imala dvocifrenu prednost +12.

U nastavku je tim sa Malog Kalemegdana dodatno uvećavao razliku. Razigrali su se košarkaši Zvezde i pogađali iz svih pozicija, dok su gosti posustali.

Tokom većeg dela četvrte četvrtine Zvezda je imala i ogromnih +30, a tačku na utakmicu stavio je Marko Simonović trojkom u samom finišu susreta, kojom je šampion ABA lige prebacio 100 poena i stigao do nove ubedljive pobede nad Borcem.

Čak šest igrača Zvezde je ostvarilo dvocifren učinak, a najefikasniji je bio Duop Rit sa 17 poena. Aleksa Radanov je ubacio 13, dok su Dejan Davidovac i Ognje Dobrić ubacili po 12 poena.

U redovima Borca istakao se Kočović sa 14 poena.

Drugi meč ova dva tima igra se u nedelju od 20 časova u Čačku.

Crvena zvezda - Borac 101:70 (27:18, 21:18, 21:17, 32:17)

Hala: Aleksandar Nikolić

Sudije: Ilija Belošević, Radoš Arsenijević, Marko Pecelj

Crvena zvezda: Hol (10), Jagodić-Kuridža (4), Lazić (9), Noko (8), Davidovac (12), Dobrić (12), Kuzmić, Radanov (13), Rit (17), Simonović (6), Uskoković (10).

Borac: Čarapić, Kočović (14), Lopez (5), Nerandžić (10), Todorović (11), Ćurčić (8), Ćurčić (3), Gavrilović (2), Janković (2), Lakić, Novaković (9), Nikolić (6).

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraaaj! Ubedljiva pobede Zvezde

39. minut - Ćurčić pogađa za tri.

38. minut - Trojka Rita, a potom Jagodić-Kuridža pogađa dva bacanja.

36. minut - Zvezda ne staje i povećava prednost iz minuta u minut

35. minut - Do kraja je ostalo još pet minuta, a Zvezda ima ubedljivu prednost.

34. minut - Raste prednost Zvezde. Ovde je sve rešeno, samo je pitanje kojom će razlikom Zvezda dobiti meč.

33. minut - Zvezda ima punu kontrolu i ide ka ubedljivom trijumfu.

32. minut - Trojka Davidovca za velikih +18. Prvi poeni na meču za Jagodića-Kuridžu.

31. minut - Sjajno zakucavanje Nerandžića. Todorović je dobio petu ličnu grešku.

Treća četvrtina:

30. minut - Velika prednost Zvezde pred poslednjih 10 minuta.

29. minut - Sjajno dodavanje Radanova za lake poene Dobrića.

28. minut - Kočović pogađa tri penala zaredom i smanjuje prednost Zvezde - 61:51. Radanov pakuje novu trojku.

27. minut - Noko je pogodio oba slobodna bacanja. Nerandžić pogađa iz teške pozicije.

26. minut - Davidovac i Hol promašuju za tri, ali ni Borac nije realizovao svoj napad.

25. minut - Kočović pogađa za tri, ali precizan je i Dobrić, pa Zvezda održava prednost.

24. minut - Prvi poen za Borac u nastavku postiže Kočović sa linije penala. Nerandžić postiže prvi koš iz igre za goste.

23. minut - Simonović pogađa trojku za najveću prednost Crvene zvezde +17. Čačani bez poena u nastavku.

22. minut - Po jednu trojku su promašili i jedni i drugi.

21. minut - Dobrić nije realizovao prvi napad u drugom poluvremenu. Neprecizan je i Kočović kod Borca. Noko poentira u finišu napada.

Druga četvrtina:

20. minut - Raste prednost Zvezde. Borac se muči u napadu, a Davidovac postiže lake poene u tranziciji. Novaković postiže poene u samom finišu drugog kvartala. Nakon prve dve četvrtine Zvezda vodi 48:36.

19. minut - Razigrao se Rit koji je svih 10 poena postigao u drugoj četvrtini.

18. minut - Rit ponovo precizan sa linije penala. Zvezda po prvi put ima dvocifrenu prednost - 42:32.

17. minut - Todorović pogađa novu trojku za Borac. Hol vraća trojku.

16. minut - Hol odlično pronalazi Rita koji postiže četvrti poen na meču. Rit pogađa i dva slobodna bacanja.

15. minut - Gavrilović postiže svoje prve poene. Uzvraća Rit sjajnim zakucavanjem.

14. minut - Ćurčić pogađa novu trojku. Jagodić-Kuridža pravi novi faul u napadu.

13. minut - Novi promašaj Lazića. Sjajna blokada Simonovića nad Lakićem. Sada su i jedni i drugi ušli u seriju promašaja.

12. minut - Ćurčić pogađa za tri. Na drugoj strani se Radanov upisao u strelce. Hol je neprecizan. Sporiji početak druge četvrtine za Zvezdu.

11. minut - Prvi promašaj Branka Lazića na meču.

Prva četvrtina:

10. minut - Veoma efikasna utakmica. Zvezda dominira kada su trojke u pitanju i vodi posle prve četvrtine 27:18.

9. minut - I Uskoković pogađa trojku. Zvezda za tri šutira 7/8.

8. minut - Sjajni Lopez dolazi do poena. Dobrić pogađa za tri. Odlično Zvezdi ide šut za tri.

7. minut - Dobrić pogađa za dva iz teške pozicije

6. minut - Todorović raspoložen za igru i stiže do šestog poena.

5. minut - Neverovatan početak meča za Zvezdu. I Hol postiže trojku. Lopez pogađa za tri. Raspoloženi u šutu i jedni i drugi.

4. minut - Druga trojka Lazića, ukupno treća na meču za Zvezdu. Još jedna trojka Lazića.

3. minut - Todorović je pogodio oba slobodna bacanja. Davidovac promašuje otvorenu trojku. Nerandžić se odlično snašao ispod koša.

2. minut - Kočović pogađa za tri. Uzvraća Davidovac istom merom.

1. minut - Trojkom Branka Lazića je počelo polufinale. Čačani nisu realizovali prvi napad.

17.30 - Sve je spremno za početak meča.

17.09 - Ove sezone su se dva puta sastajali u ABA ligi i oba puta je dosta lako slavio tim sa Malog Kalemegdana. U Čačku je bilo 95:64, a u Beogradu 83:63 za Zvezdu.

17.04 - Zvezda je u dva dana dva puta savladala Zlatibor, dok je Borac oba puta bio bolji od FMP-a iz Železnika.

17.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču Superlige Srbije između Crvene zvezde i Borca. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz hale "Aleksandar Nikolić".