Kako da pričate sa psom
Foto: Shutterstock

U prvom su testirali govor obraćanja odrasloj osobi, a u drugome govor obraćanja psu. Taj drugi bio je skrojen za potrebe pasa kako izborom termina („Dobar pas“ ili „Idemo li u šetnju?“), tako i posebnim naglaskom i intonacijom, piše magazin „Pas“.

Odrasli govor sadržavao je izjavne rečenice poput „Bio sam sinoć u bioskopu“, izrečene normalnim tonom. Pseća pažnja merena je pri obraćanju jednim ili drugim tipom govora, a zatim su psi birali s kojim od dva govornika žele da se druže.

Eksperimenti su pokazali da su psi u gotovo sto odsto slučajeva birali ljude koji su im se obraćali govorom skrojenim za pse, navodi se u zaključku studije. Naučnici su istakli da ljubimci najverovatnije nisu reagovali na same reči, već na ton kojim su im se ljudi obraćali.

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading