KRAJ HRVATSKOG SNA Argentina ugasila "vatrene", Mesi na korak od besmrtnosti
AP Photo/Natacha Pisarenko

Argentina je u polufinalu pobedila Hrvatsku sa 3:0 i u meču za trofej igraće sa boljim iz duela Francuska - Maroko.

"Gaučosi" su se tako revanširali "vatrenima" za poraz od pre četiri godine na Mundijalu u Rusiji.

Od prvog minuta su fudbaleri Argentine imali potpunu kontrolu i u svim segmentima su nadigrali ekipu Zlatka Dalića.

Meč je protekao u znaku neverovatnog Lionela Mesija!

Igrao se 31. minut kada je Alvarez iznudio penal. Izbio je sam pred golmana proturio loptu pored njega, da bi ga ovaj u naletu oborio i zbog toga zaradio žuti karton.

Onda je nastao haos!

Hrvati su smatrali da su oštećeni, žute su dobili još Kovačić i selektor Dalić, dok je isključenje zaradio Mario Mandžukić, član stručnog štaba.

Siguran se bele tačke bio je Mesi.

KRAJ HRVATSKOG SNA Argentina ugasila

EPA-EFE/GEORGI LICOVSKI

Hrvatska nije stigla da se oporavi od šoka i gola, a već u 39. minutu Argentina je duplirala prednost.

Bila je to čudna, ali odlična kontra Argentine, krunisana golom Hulijana Alvaresa.

Nije se mnogo toga promenilo u nastavku susreta.

Zaigrali su Hrvati ofanzivno, ali bez pravih prilika.

Konačan rezultat postavio je Alvarez u 69. minutu, posle neverovatnog poteza Mesija i nove sjajne asistencije.

Promene rezultata do kraja utakmice nije bilo, te će tako Argentina u nedelju probati da dođe do treće titule prvaka sveta.

Argentina - Hrvatska 3:0 (2:0)

Strelci: Mesi 34pen, Alvarez 39, 70

Stadion: Lusail

Sudija: Danijele Orsato (Italija)

Argentina: Martines - Molina, Romero, Otamendi, Taljafiko - De Paul, Paredes, Enco Fernandes, Mekalister- Mesi, Alvares

Hrvatska: Livaković, Juranović, Lovren, Gvardiol, Sosa; Brozović, Modrić, Kovačić; Pašalić, Kramarić, Perišić

Kraaaj! Pobeda Argentine 3:0!

90. minut - Igraće se još pet minuta!

80. minut - Luka Modrić izlazi iz igre. Sve je ovde rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti krajnji rezultat.

72. minut - Snažno je tukao Perišić iz slobodnog udarca, ali brani Martinez

69. minut - Goooool! Argentina vodi 3:0! Neverovatni Mesi! Kako je samo okrenuo Joška Gvardiola i pokazao svetu da mu nema ravnog! Nakon toga šetnja kroz šesnaesterac i pakovanje drugog gola Hulijanu Alvarezu!

62. minut - Šansa za Hrvate! Lovren je imao šansu u šesnaestercu Argentine, ali je golman Martines prvi stigao do lopte. Hrvatska i dalje bez udarca u okvir gola.

57. minut - Velika prilika za Mesija, ali sjajna odbrana Livakovića. Mogao je Leo sada da reši pitanje pobednika.

51. minut - Treća izmena Dalića, Brozovića menja Bruno Petković

50. minut - Hrvati očekivano imaju inicijativu u nastavku, nemaju šta da čekaju. Argentina vreba iz kontre

48. minut - Leandro Paredes je uputio udarac sa skoro 30 metara, ali je lopta otišla pravo u Livakovića.

45. minut - Poluvreme! Argentina vodi 2:0 i ima potpunu kontrolu!

41. minut - Nova šansa za Argentinu! Vanserijska intervencija Livakovića posle udarca glavom Makalistera.

39. minut - Gooooool! Argentina vodi 2:0! Alvarez je strelac! Kakav slalom napadača Mančester sitija, koji je imao i malo sreće!

34. minut - Goooool! Vodi Argentina! Mesi je sa bele tačke probušio penal specijalistu Dominika Livakovića.

31. minut - Penal za Argentinu, Alvarez je fauliran!

30. minut - Pokušao je Perišić da lobuje Martineza, ali nije uspeo.

28. minut - Kako igra Luka Modrić! Pretrčao je ceo teren, vratio se u svoj šesnaesterac, odakle je glavom raščistio opasnost.

25. minut - Čitavih 25 minuta smo čekali na prvi udarac Argentine i prvi udarac u okvir gola. Pokušao je Enco Fernandes sa distance, a Livaković ga je zaustavio uz manje probleme.

19. minut - Pokušaj kontre Hrvata nakon ukradene lopte, ali su Romero i Paredes u sekundi "uhapsili" Kramarića.

14. minut - Oboren je Mesi na ivici šesnaesterca nakon odličnog proigravanja, ali Orsato odmahuje rukom. Ništa od slobodnog udarca.

12. minut - Argentinci su se povukli iza lopte, Hrvati organizuju duge napade bez konkretne ideje.

6. minut - Protestovali su Hrvati zbog faula Paredesa, ali Orsato nije pokazao žuti karton. Cela klupe Hrvatske je ustala

5. minut - Centaršut Perišića, hvata loptu Martinez.

2. minut - Pri izlet Argentine do protivničkog šesnaesterca u drugom minutu. Nauel Molina je stigao loptu pre gol-aut linije, ali je uputio neprecizan centaršut.

1. minut - Utakmica je počela!

19.35 - Lionel Mesi će večeras izjednačiti rekord Lotara Mateusa koji je odigrao 25 utakmica i tako postao fudbaler sa najviše nastupa na Mundijalima. Prošao u finale ili ne, Leo će preskočiti legendarnog Nemca jer ga svakako očekuje ili borba za zlato ili za bronzu.

EPA/JOSE SENA GOULAO

19.20 - Večerašnji okršaj biće treći između Argentine i Hrvatske na Svetskim prvenstvima, ali prvi u nokaut fazi. Prvi su odigrali 1998. godine u Francuskoj kada su Gaučosi slavili sa 1:0, dok je na prethodnom Mundijalu u Rusiji bilo 3:0 za Hrvate.

18.25 - Lionel Mesi će pokušati da pobedom protiv Hrvatske napravi džinovski korak ka osvajanju Mundijala, jedinog trofeja koji mu nedostaje u prebogatoj karijeri.

18.22 - Hrvatska je bila drugoplasirana u grupi sa Marokom, Belgijom i Kanadom, dok su u eliminacionoj fazi savladali posle jedanaesteraca najpre Japan (2:1), a onda i Brazil (2:1).

18.20 - Argentina je do polufinala stigla, završivši kao prva u grupi sa Poljskom, Meksikom i Saudijskom Arabijom, a u nokaut fazi su preskočili Australiju (2:1) i Holandiju posle penala (3:2).

18.17 - Dva tima će se sastati na najvećem stadionu u Dohi, "Lusail ikoniku", u prvom međusobnom duelu posle četiri godine u Rusiji, kada je Hrvatska slavila sa ubedljivih 3:0.

18.15 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Svetskog prvenstva u kojem se sastaju Argentina i Hrvatska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Katara.