BRUTALNI BRAZIL Južnoamerikanci razbili hrabre Korejce i sada idu u  četvrtfinale na megdan Hrvatskoj
EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Tako, jedan od prvih favorita za osvajanje Mundijala u Kataru obezbedio je plasman u narednu fazu takmičenja u kojoj će se sastati sa selekcijom Hrvatske.

Od starta meča brazil je krenuo silovito, odmah nametnuo svoj ritam, a to im se isplatilo već u 7. minutu kada je Vinisius Žunior postigao vodeći gol. Tu se Južnoamerikanci nisu zaustavili pa je 6 minuta kasnije dosuđen penal koji je realizovao Nejamar.

Južna Koreja je i posle dva gola prednosti rivala nastavila da igra otvoreno, a to je iskoristio Brazil koji je do poluvremena postigao još dva gola. Prvo je Rišarlison izveo pravu majstoriju i povisio rezultat, a onda je gol za 4:0 postigao Paketa.

U nastavku, Južna Koreja nije odustala od otvorene igre. Sa druge strane, Brazil je "prikočio" i igrao u mnogo laganijem ritmu. Kako Rafinja u dva navrata nije iskoristio svoje šanse, Južna koreja je svoju iskoristila. Tako je u 75. minutu smanjila posle prelepog gola Vo-Junga.

Do kraja meča, Južna Koreja je napadala i pokušavala da dođe do novog gola, ali je Brazil odigrao onliko koliko je bilo potrebno i priveo meč kraju.

(Uživo) Brazil - Južna Koreja (4:1)

Sudija: Klemon Turpan

Stadion: Stadion 974

Brazil: Alison, Militao, Silva, Markinjos, Danilo, Kazemiro, Paketa, Nejmar, Rafinja, Vinisijus, Rišarlison

Južna Koreja: Kim, Kim, Kim, Kim, Kim, Jung, Li, Hvang, Hvang, Čo, Son

Drugo poluvreme:

86. minut - Sve je rešeno na ovom susretu, Južna Koreja pokušava da dođe do novog pogotka

75. minut - Gooool! Južna Koreja je smanjila prednost brazila posle prelepog gola Vo-Junga! (4:1)

62. minut - Kakva prilika za Južnu Koreju! Konačno su proigrali Azijati, oni jednostavno nemaju šta da izgube!

EPA-EFE/RUNGROJ YONGRIT

52. minut - Konstantno se igra na polovini Brazila!

Prvo poluvreme:

45. minut - Prosto neverovatno kako igraju Brazilci! Apsolutno ne dozvoljavaju Južnokorejcima da dišu!

36. minut - GOOOOL! Pa ovo je prosto neverovatno, Brazilci ubijaju sada svog protivnika! Novi gol, a sada je strelac Paketa!

35. minut - Poigravaju se Brazilci u napadu sa rivalom, ne daju mu da diše!

29. minut - GOOOL! Brazil razbija Južnu Koreju! Rišarlison za ubedljivu prednost "karioka"! (3:0)

17. minut - Preti i Južna Koreja! Šutirao je Hvang, namestio se sa nekih 25 metara, ali je Alison pokazao zašto je jedan od najboljih golmana na svetu i ukrotio je taj udarac vrhunskom paradom

13. minut - GOOOL! Nejmar golom iz penala povećava prednost "karioka"! (2:0)

7. minut - GOOOOL! Vinisijus Žunior dovodi u prednost "karioke"! Njegov drugi gol u dresu Brazila (1:0)

1. minut - Počela je utakmica!

19.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču osmine finala Mundijala u Kataru između Brazila i Južne Koreje.