NASTAVLJA SE PROKLETSTVO ROBERTA LEVANDOVSKOG Očoa heroj Meksika, Saudijska Arabija prva u grupi
AP Photo/Themba Hadebe

Tako je posle prvog kola Saudijska Arabija prva u grupi, pošto je priredila senzaciju i pobedila Argentinu sa 2:1.

Tragičar utakmice je Robert Levandovski kome je Giljerme Očoa odbranio penal u 58. minutu.

AP Photo/Martin Meissner

Kako se i očekivalo, bila je ovo veoma tvrda utakmica sa malim brojem prilika.

U prvom poluvremenu bolji su bili fudbaleri Meksika, dok Poljaci nisu stvorili nijednu pravu šansu, a Levandovski je bio neprimetan.

Nastavak susreta doneo nam je razočaravajuće centaršuteve Levandovskog i Zjelinskog, koji su zaradili i prve zvižduke.

Ključni detalj utakmice viđen je u 54. minutu, kada je nakon međusobnog povlačenja Morena i Levandovskog, sudija Bit, nakon pregledanja snimka, dosudio penal za Poljsku, te uz to dao žuti karton meksičkom štoperu.

Ipak, nekoliko minuta kasnije, Giljerme Očoa je pročitao Levandovskog i odbranio mu penal.

Malo je falilo da evropski tim bude kažnjen, pošto je Ščensni imao dosta muka da zaustavi šut iz daljine Alvaresa. Stvari mu je otežao Martin, koji je glavom kačio loptu na putu do njega.

Meksiko - Poljska 0:0

Stadion: 974 (Doha)

Sudija: Kris Bit (Australija)

Meksiko: Očoa - Sančez, Montes, Moreno, Galjardo - Alvarez, Čavez, Erera - Lozano, Vega - Martin

Poljska: Ščensni - Berešinski, Glik, Kivior - Keš, Krihovjak, Šimanski, Žalevski - Zijelinski, Kaminski - Levandovski

Kraj, bez pobednika u duelu Meksika i Poljske.

90. minut - Igraće se još sedam minuta.

82. minut - Centrirao je Zjelinski, pronašao je na drugoj stativi Krihovjaka - samo do bloka. Odbranili su se Meksikanci.

76. minut - Žuti karton za Frankovskog.

AP Photo/Moises Castillo

71. minut - Izlaze Erera i Martin, a u igri su Himenez i Rodrigez. Ovacije je dobio Raul Himenez.

64. minut - Sada šansa za Meksiko. Alvares je šutira iz daljine, Martin ju je dirao glavom na putu ka golu, te tako otežao posao Ščensnom koji se ipak sjajno snašao.

57. minut - Nakon prekršaja Morena nad Levandovskim i VAR intervencije, dosuđen je penal za Poljsku. Levandovski je imao priliku dapostigne svoj prvi gol na Mundijalu, ali ga jer meksički golman Giljermo Očoa sjajno pročitao i odbranio penal.

52. minut - Ščensni je najpre boksovao loptu posle kornera, da bi u nastavku akcije ka njegovom golu šutirao i Losano, ali pravo u poljskog čuvara mreže.

46. minut - Bielik je zamenio Zalevskog i to je jedina promena na pauzi.

45. minut - Poluvreme, nema golova.

44. minut - Lukav pokušaj Horhea Sančeza. Pokušao je udarcem poprilično iskosa da iznenadi Vojćeha Ščensnog koji loptu izbacuje u korner.

34. minut - Ponovo mirniji period igre. Poljska još uvek bez šanse, Levandovski neprimetan.

29. minut - Prvi žuti karton na meču, dobija ga Sančez.

26. minut - Evo velike šanse, imali su je fudbaleri Meksika. Vega je pokušao glavom, Ščensni se bacio i verovatno bi golman Poljske zaustavio udarac da je lopta išla u okvir gola.

22. minut - Čekamo prvu veliku šansu.

15. minut - Još uvek nismo videli pravu prliku. Igra se dosta grubo sa mnogo faulova.

AP Photo/Aijaz Rahi

11. minut - Preti Meksiko. Posle centaršuta sa leve strane, Moreno je glavom šutirao preko gola.

4. minut - Prva prilika za Meksiko,centrirao je Lozano, ali Vaga nije uspeo da zahvati loptu

1. minut - Utakmica je počela!

16.32 - Pre početka današnjeg dana očekivalo se da ovo bude meč u kojem će se odlučivati o tome ko će biti drugi u grupi. Međuti, šokantim porazom Argentine mnogo toga se promenilo.

16.27 - Najopasniji napadač Meksika svakako je Raul Himenez, ali Herardo Tata Martino je procenio da očigledno špic Vulverhemptona nije dovoljno spreman jer je zbog povrede kuka propustio veći deo aktuelne sezone.

16.23 - Centralna figura meča biće jedan od najboljih napadača sveta Robert Levandovski.

16.20 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici prvog kola grupe C u kojoj se sastaju Meksiko i Poljska. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Dohe.