Crna Gora
Foto: Printscreen/Foto: RINA

Pripadnik organizovane kriminalne grupe iz Bara Ardijan Ajdarpašić (27) izručen je sinoć iz Urugvaja u Crnu Goru, saopšteno je danas iz Uprave policije.

Za njim je bila raspisana međunarodna poternica NCB Interpol-a Podgorica na osnovu naredbe Osnovnog suda u Baru, radi izdržavanja kazne zatvora u trajanju od dve godine.

“Presudom je bio osuđen za krivično delo neovlašćena proizvodnja, držanje i stavljanje u promet opojnih droga”, kazali su iz policije.

Ajdarpašić je uhapšen u Urugvaju 23. marta 2023. godine tokom velike policijske akcije „Virtus“, kada je tamošnja nacionalna policija zaplenila više od 1.200 kilograma kokaina. Tada je uhapšeno deset osoba, među kojima i dva državljanina Crne Gore – A.A. i S.D, prenosi CdM.

Nakon što je odležao kaznu u Urugvaju, Ardijan Ajdarpašić je ponovo uhapšen po međunarodnoj poternici i sinoć je sproveden u Crnu Goru.

Ekstradiciju su realizovali službenici NCB Interpol-a Podgorica, uz asistenciju Posebne jedinice policije.

(Alo/Tanjug)

BONUS VIDEO: 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading