NOVI ŠOU PEŠIĆEVIH "ORLOVA" Brutalni Jokić ispisao istoriju, Srbija razbila i Izrael, brine povreda Lučića
EPA-EFE/MARTIN DIVISEK

Srbija je tako zadržala maksimalan učinak i posle četiri kola ima isto toliko pobeda.

Bio je ovo još jedan odličan meč u izvedbi izabranika Svetislava Pešića, a blistao je Nikola Jokić, koji je postigao 29 poena, uz 11 skokova i pet asistencija za indeks korisnosti 46! To je njegov treći dabl-dabl na Evrobasketu, niko nikad nije imao tri na evropskim prvenstvima što se "orlova" tiče!

Bilo je malo oscilacija u igri, ali se pitanje pobednika nije postavljalo nijednog trenutka.

Jokić je već u prvoj četvrtini postigao čak 14 poena, a ceo Izrael 18.

Na poluvremenu je bilo 50:38 za našu reprezentaciju.

Tokom trećeg kvartala bilo je i +16 za "orlove", ali su u finišu Izraelci uspeli da se vrate koliko toliko u igru. Pred kraje treće četvrtine povredio se kapiten Vladimir Lučić. Nakon jedne kontre Lučić je posle kontakta završio na parketu. Deluje da se radi o povredi kolena zbog koje je morao da napusti teren i nije ulazio u igru u poslednjoj četvrtini.

Odlično su Izraelci otvorili poslednju četvrtinu i posle trojke Madara prišli samo na -2.

Ipak, od tog momenta je usledila dominacija "orlova" koji su lako odbili nalet rivala i upisali novi trijumf dvocifrenom razlikom.

Sjajan meč je odigrao i Vasilije Micić koji je ubacio 19 poena. Dvocifreni su bili još Kalinić i Jaramaz sa po 10 poena.

Kod Izraelaca je najbolji bio Madar sa 20 poena, Avdija je ubacio 14.

Sada sledi dan odmora za košarkaše Srbije, a onda u četvrtak od 21 sat duela sa Poljskom i borba za prvo mesto u grupi.

Srbija - Izrael 89:78 (24:18, 26:20, 15:20, 24:20)

Dvorana: Prag arena

Sudije: Zurapović (BiH), Jilmaz (Turska), Mačulis (Litvanija)

Srbija: Davidovac, Marinković, Kalinić, Lučić, Ristić, Jokić, Nedović, Jagodić-Kuridža, Micić, Gudurić, Jaramaz, Milutinov.

Izrael: Sorkin, Mekel, Avdija, Pnini, Madar, Menko, Koen, Zalmanson, Levi, Ginjat, Blat, Zusman.

40. minut - Kraaaj! Pobeda Srbije 89:78!

39. minut - Trojka Jaramaza, a onda i Kalinić pogađa za tri uz faul.

38. minut - Madar ponovo ubacuje loptu u koš, skupio je 20 poena. Sada je plus 11 za Srbiju, još nešto manje od tri minuta.

36. minut - Kakva serija Srbije! 14:0! Za samo tri minuta - 79:63.

35. minut - Promašaji Izraelaca koji kao da samo šutiraju trojke, a onda kazna i trojka Jaramaza.

Jokić gubi loptu, ali onda u narednom napadu to popravlja sa 2+1.

Srbija ima +16 – 79:63. Brutalni Jokić -  29 poena i 10 skokova. Treći dabl-dabl na Evrobasketu, niko nikad nije imao tri na evropskim prvenstvima što se "orlova" tiče!

33. minut - Ekspresan odgovor "orlova". Za minut i po smo vratili dvocifrenu prednost.

32. minut - Trojka Madara, Srbija ima samo dva poena prednosti. Prokockali su naši košarkaši veliku prednost.

31. minut - Micić promašuje trojku, Levi pogađa za dva.

30. minut - Pogađa Avdija trojku i Srbija pred ulazak u poslednju četvrtinu vodi 65:58.

29. minut - Kalinić pogađa novu trojku i prekida seriju protivnika. Odbranila se Srbija, ali je Jokić napravio faul u napadu i izašao napolje.

Ipak, uspeva Lučić da preseče pas Mekela, ali zatim ulazimo u haos i festival promašaja. Blokira Zusman Gudurića, Kalinić Mekela, a onda Koen Lučića...

Ostaje 65:53, a Lučić završava na parketu u bolovima posle kontakta zbog kojeg nije sviran čist faul.

27. minut - Izrael u seriji 7:0, malo smo se opustili - 62:53.

25. minut - Trojka Kalinića! Srbija vodi 62:46!

24. minut - Micić je probio do kraja i pogodio (15 poena), Jokić "zalepio" Sorkina, a Mekel zatim dobio tehničku za jedan poprilično neinteligentni floping.

Bacanje pogađa Kalinić, a onda još dva Micić posle faula Menka pri šutu – 59:44.

23. minut - Fenomenalan prodor Gudurića koji pogađa uz faul.

22. minut - Gal Mekel pogađa trojku, a onda Micić gubi loptu. Još jedna trojka za Izrael, 51:44.

21. minut - Micić polovičan sa linije penala.

20. minut - Trojka Marka Gudurića! Au, kako se snašao Gudurić i pogodio u poslednjoj sekundi iz teške pozicije. Srbija ima +12 na poluvremenu.

19. minut - Poigrava se Nikola Jokić koji je već postigao 20 poena.

18. minut - Mekel prekida seriju Srbije, ali odmah uzvraća Micić - 43:33.

17. minut - Ponovo Srbija ima dvocifrenu prednost - 40:30!

16. minut - Vratio se Jokić i odmah Srbija uspostavlja kontrolu.

15. minut - Vraća trojku Micić! I Lučić pogađa za tri.

14. minut - Koen lako dolazi do poena, Izrael na -1. Trojka Madara, Izrael vodi 30:28.

12. minut - Izrael bolje otvara ovu deonicu i pravi seriju 7:2, Pešić primoran da zove tajm-aut.

11. minut - Nikola Jokić na klupi na startu drugog kvartala.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 24:18. Nikola Jokić već ima 14 poena!

9. minut - Ali, evo ga opet Jokić. Srbija na +6. Pogađa Jokić posle ofanzivnog skoka i to uz faul.

7. minut - Serija Izraela. Mekel je u svom stilu protraćio ceo napad tapkavši loptu bez ikakvog smisla, ali ga je Zusman izvukao trojkom preko ruke uz zvuk sirene. Micić je zatim promašio novi šut sa distance, a Avdija posle ofanzivnog skoka pogodio drugu trojku u nizu za Izraelce – 15:11.

Jaramaz po ulasku u igru nije pogodio šut zatri, a Avdija nastavlja da igra sjajno. Zakucavanje za 15:13.

5. minut - Nedoviću se večeras baš igra! Lučić krade loptu i Nedović polaže u kontri, a onda krade loptu Blatu. Ipak, nema trojke Micića iako ga je centar Denvera ostavio potpunog samog jer je na sebe navukao tri igrača.

Avdija iz velike daljine promašuje trojku, a Jokić ponovo u reketu deluje kao kada otac dođe da igra basket sa decom u dvorištu.

Tajm-aut za Izraelce, "orlovi" vode – 15:5.

3. minut - Sjajna odbrana naših, Jokić je došao do lopte i onda prelepom asistencijom pronašao Lučića koji je zakucao.

2. minut - Fenomenalan potez Vase Micića koji je iznudio faul Avdije i pogodio oba bacanja.

1. minut - Trojka Nikole Jokića na startu meča!

20.01 - Ključni igrači Izraela mogli bi da budu plejmejker Partizana Jam Madar i Deni Avdija, sin nekadašnjeg legendarnog košarkaša Crvene zvezde i reprezentativca Jugoslavije

19.40 - Baš kao i protiv Finske, ni večeras najverovatnije neće biti Vanje Marinkovića zbog stomačnog virusa.

19.35 - Sa druge strane, Izraelci su pobedili Finsku i Holandiju, da bi onda doživeli poraz od Poljske.

19.32 - Srbija je bila impresivna u prethodne tri utakmice protiv Holandije, Češke i Finske.

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici četvrtog kola Evrobasketa između Srbije i Izraela. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Praga.