AUTSAJDERI TRIJUMFOVALI! “Sokolovi” zgrabili tri boda, Poljskoj ne pomaže ni Levandovski!

Bio je ovo veoma dobar meč. Iako su ušli u meč kao autsajderi, Slovaci su pokazali fantastičnu igru.

Sjajnu je taktiku pripremio selector  Stefan Tarkovič i tako su “sokolovi” zgrabili tri boda u prvom meču na Evropskom prvenstvu.

Poljska je bolje započela meč, imali su dve dobre šanse koje nisu uspeli da realizuju.

A onda se desio šok, u 17. minutu Poljska je postigla autogol. Ovaj pogodak "sokolovima " je da vetar leđa, imali su do kraja poluvremena dve šanse povećaju prednost, ipak  nisu uspeli.

Na samo startu drugog poluvreme Lineti je postigao gol i tako izjednačio rezulat.

Kada su svi mislili da se Poljska vratila u meč, desio se novi šok, kada u 61. minutu meča iskusni Trihovnjak dobio crveni karton.

Slovaci su vrlo brzo iskoristili igrača manje, samo sedam minuta kasnije Škrinjar je pogodio za vođstvo.

Do kraja meča Poljska je imala još nekoliko šansi, ali nisu uspeli da ih realizuju.

Pred sam kraj meča kapiten ekipe Robert Levandovski imao je još dve šanse koje nije iskoristo.

Poljska je tako nastavila neguodnu tradiciju poraza na prvom meču kada su u pitanju velika takmičenja.

Poljska:Slovačka (1:2)

Poljska: Sčesni, Beržinski, Glik, Bednarek, Ribus (Od 74. Puhač), Lineti(Od 74. Frankovski) Trihovjak, Klih(Od 84. Moder), Jozvija, Levandovski, Zjelinski

Slovačka: Dubravka, Hubočan, Škrinjar, Šatka, Pekarik, Mak,Homada(Odf 76. Hrušovski), Kucka, Haraslin,Hamšik,Duda

Kraj utakmice - Slovačka slavila rezultatom 2:1

89. minut - Ponovo promašaj Levandovskog

87. minut - Šansa za Levandovskog, ali ništa iznenađujućeg gola

82. minut - Slovačka na dobrom putu da šampionat počne pobedom

76. minut - Bled pokušaj Bednareka

68. minut - Gooool! Škrinjar precizan za vođstvo Slovačke

61. minut - Trihovjak je isključen, Poljsk će morati da nastavi sa igračem manje

EPA Kirill Kudryavtsev

58. minut - Levandovski je iz slobodnog udarca uspeo da izbori samo korner

48. minut - Ponovo šansa za Linetija, ali brani Dubravka

45. minut - Goooool! Lineti postigao gol za izjednačenje

Kraj prvog poluvremena - Slovačka vodi rezultatom 1:0

36. minut -  Imao je Hamšik dobru šansu, ipak nije je iskoristio

34. minut - Krihovjak je ima sjajan šut, ali lopta je otišla preko gola

24.minut - Prilika za Poljsku, ali ništa od toga

17. minut - Autogol Poljske. Mak šutirao, ali pogodak se računa kao autogol Ščesnija

12. minut - Pritisak Poljske se nastavlja

6. minut - Poljska dosta ofanzivnija na startu

1. minut - Počela je utakmica

Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču između Poljske i Slovačke