U Beču na dečjoj psihijatriji više nema mesta, deset puta više depresivnih!
„Učinci korona pandemije s lokdaunom i zatvaranjem škola prouzrokovale su znatno veći broj pacijenata na našem odeljenju“, saopštili su za austrijsku televiziju ORF sa Psihijatrijskog odeljenja za decu i mlade bečkog AKH-a.
Google street view
Onona šta niko nije računao u Austriji, ali ni u drugim evropskim zemljama je da će pandemija korona virusa, koja traje već gotovo godinu dana, negativno uticati i ostaviti duboki trag i na mentalno zdravlje dece i mladih.
Dobar primjer za to je uzbuna lekara na Odeljenju za psihijatriju dece i mladih bečke Opšte bolnice AKH, jedne od najvećih u Evropi, koji su u obraćanju javnosti preko austrijske televizije ORF izvestili o sve više mladih u programu psihijatrije na kojoj više nema mesta za nove pacijente.
Nakon vesti o alarmantnom stanju na Dečjoj psihijatriji bečke Opšte bolnice AKH, austrijski ministar zdravlja Rudolf Anšober je odmah najavio osnivanje Savetničkog stožera za psiho-socijalne posledice korona krize.
Ukazao je i na zabrinjavajuće podatke najnovije naučne studije Univerziteta Krems u Donjoj Austriji koji su pokazali da su se „teški depresivni poremećaji udeseterostručili“ u odnosu na protekle godine. I ono što je pritom posebno zabrinjavajuće, da su korona krizom najviše pogođeni mladi ljudi i žene, te nezaposlene i samohrane osobe.
BONUS VIDEO:
PROČITAJTE JOŠ: